Paul Schwaiger istifa etti, işte Marabu'nun yeni CEO'su

Paul Schwaiger istifa etti, işte Marabu'nun yeni CEO'su

Alman tatil hava yolu Condor'un kardeş şirketi Marabu'da Paul Schwaiger'in istifasıyla boşalan koltuğa Axel Schefe oturdu.


Turizm Güncel - Dış Haberler

Condor'un en büyük hissedarı Attestor tarafından geçtiğimiz yılın aralık ayında kurulan ve CEO koltuğuna SunExpress'in eski CEO'su Paul Schwaiger'in oturduğu tatil hava yolu Marabu'da kaptan değişti. Şirketin yeni CEO'su havacılık sektöründe uzun süredir yöneticilik yapan Axel Schefe oldu. Schefe, yeni bir isim bulunana kadar hava yolunu yönetecek.

Marabu geçtiğimiz günlerde bir pilotun Alman Federal Havacılık Kurumuna (BDL) yaptığı ihbarla gündeme geldi. Marabu'da sözleşme koşullarının belirsizliği, uçuş operasyonlarında ortaya çıkan sorunlarla ilgili yetki karmaşası olduğu ve yorgun mürettebat ile uçulduğunu ileri süren pilot, ayrıca iki pilotun kokpitte aynı yemeği yediğini ve olası zehirlenme durumunda bunun risk teşkil edeceğini söyledi. İsminin açıklanmasını istemeyen pilot ayrıca, filodaki bir uçağın arızalı motorla uçuş gerçekleştirdiğini ileri sürmüştü.

Marabu'daki ani CEO değişiminin söz konusu pilotun BDL'ye yaptığı ihbarla ilgili olduğu düşünülüyor.Bu Haber 03.08.2023 - 09:36:39 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.