Paket turlar evrimleşiyor, TUI İngiltere 'üçüncü yol'un peşinde

Paket turlar evrimleşiyor, TUI İngiltere 'üçüncü yol'un peşinde
TUI İngiltere Müdürü Nick Longman, Thomson'un kapatılarak bu şirkete ait tüm operasyonların TUI çatısı altına alınmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.TurizmGüncel - Dış Haberler

TUI'nin paket turlarla bağımsız seyahatler arasında bir ''üçüncü yol'' yaratmak istediğini belirten Longman, bu yolun müşterilere seyahatleini daha fazla kişiselleştirme imkanı sunacağını ifade etti.

PAKET TATİLLE BAĞIMSIZ SEYAHATİN ORTASI

''Üçüncü yol'' olarak adlandırdığı yeni sistemin paket turların öldüğü anlamına mı geldiği şeklindeki bir soruya ise Longman, ''Hayır, paket turun öldüğünü düşünmüyorum. İnsanlara esin kaynağı olduğu ve deneyim kazandırdığı için de aynı zamanda duygusal bir kavram tatil. Bağımsız seyahatlerde çok fazla seçenek olduğu için insanların kafasını karışır. Paket tatil ise belli seçeneklerle sınırlı. Biz tam da bu ikisinin ortasında bir şey hedefliyoruz.'' yanıtını verdi.''PAKET TURLAR EVRİMLEŞİYOR''

Hala çok sayıda insanın geleneksel paket turları tercih ettiğinin altını çizen Nick Longman, üçüncü yol kavramının aslında paket turun evrimleşmesi olduğunu ifade etti. 

''TUI ACENTELERİNİN YAŞLI MÜŞTERİLERLE DOLU OLDUĞU YARGISI YANLIŞ''

Yeni jenerasyonun tatillerini artık online satın almasından dolayı TUI acentelerinin sadece yaşlı müşterilere satış yaptığı algısının doğru olmadığını kaydeden TUI müdürü, ''satış acentelerine gittiğinizde her yaş grubundan insanların oralarda tatil satın aldığını görürsünüz.'' ifadelerini kullandı.

Thomson'dan TUI'ye evrilmenin, şirketin tek ürününün paket tur olduğu algısının yıkılmasına yardım edeceğini savunan Longman, ''İnsanlar belki Thomson hakkında da bu tip yargıya sahipti'' dedi.


Bu Haber 19.10.2017 - 14:09:34 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.