ÖZEL HABER: ‘2019 Türk otelciler için çok fantastik bir yıl olacak’

ÖZEL HABER: ‘2019 Türk otelciler için çok fantastik bir yıl olacak’

TUI Hollanda CEO’sı Arjan Kers, Hollanda pazarının 2018 sezonunu 2019 beklentilerini TurizmGüncel için değerlendirdi.


Savaş Daş-TurizmGüncel

2018 yılında Hollanda’da temmuz ayına kadar Türkiye talebinin yüksek olduğunu belirten Arjan Kers, ‘’Ancak temmuz ayıyla birlikte sıcakların yükselmesi Hollandalıların tatile gitmek yerine evde kalmalarına neden oldu. Buna rağmen, şu ana kadar Türkiye açısından çok güzel bir sezon geçirdik.’’ dedi.

’’TÜRKİYE HOLLANDA PAZARINA GERİ DÖNDÜ’’

Hollanda’dan Türkiye’ye dönük tatil talebinin eylülde ve ekimde de devam ettiğine dikkat çeken Kers, ‘’Son dakika satışlarına yüksek bir talep oluştu. Netice itibariyle Türkiye’nin Hollanda pazarına geri dönmesinden ve güzel bir sezon geçirmekten son derece memnunuz. Hollanda’da yağmurlu bir yaz geçirsek elbette her şey çok daha iyi olacaktı.’’ ifadelerini kullandı.

‘’2019 TÜRK OTELCİLER İÇİN FANTASTİK BİR YIL OLACAK’’

Türkiye’nin fiyat-kalite dengesi konusunda en iyi destinasyon olduğunu söyleyen TUI Hollanda CEO’su, ‘’Politik durumdan dolayı geçtiğimiz yıllarda ciddi sıkıntılar yaşadık. O dönem İspanya’ya veya Yunanistan’a yönelen Hollandıların, şimdi yeniden Türkiye’ye döndüğüne tanıklık ediyoruz. Bu durum, aynı zamanda 2019 için de çok güzel bir işaret. 2019’un Türk otelciler için çok fantastik bir yıl olacağına inanıyorum.’’ sözlerini dile getirdi.

’’FİYATLARI ARTTIRAN İSPANYA GELECEK YIL SIKINTIDA’’

Türkiye’ye dönük talebin artmasıyla birlikte ister istemez fiyatların da artacağını hatırlattığımız Kers, ‘’Misafirler uzun süredir Türkiye’yi dönmek için bekliyordu. Geçtiğimiz yıllarda Türkiye fiyat-kalite dengesi konusunda kendini ispatlamıştı. Türk otelciler akıllı. İşleri düzeltmeye çalışırken fiyatlarda büyük artışlar yapacaklarını sanmıyorum. İspanya gibi bir örnek var önümüzde. Fiyatta büyük artışlar yaptıkları için gelecek yılla ilgili sıkıntı çekiyorlar. Türkiye, fiyat-kalite dengesini sağlamada en iyi destinasyon.’’ yorumunu yaptı.Bu Haber 09.11.2018 - 16:48:37 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.