Oya Narin: Uluslararası arenadaki yükselişten hak ettiğimiz payı almalıyız

Oya Narin: Uluslararası arenadaki yükselişten hak ettiğimiz payı almalıyız

Almanya-Berlin’de düzenlenen International Hotel Investment Forum hakkında değerlendirmede bulunan Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Oya Narin, Türk turizminin, uluslararası arenadaki yükselişten hak ettiği payı alması gerektiğini söyledi.


International Hotel Investment Forum (IHIF), 15-17 Nisan tarihleri arasında Berlin’de gerçekleştirildi. Forum’a Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği de (TTYD) katılım sağladı.

TTYD Başkanı Oya Narin, IHIF’teki temaslar ve turizmin uluslararası gelişimine dair şu açıklamalarda bulundu:

“IHIF, turizmin küresel çaptaki en önemli yatırım forumlarından birisi ve her zamanki gibi TTYD olarak bu önemli küresel buluşmada yerimizi aldık. İki gün boyunca çok önemli temaslar kurduk, turizmdeki küresel ve bölgesel ölçekte gelişmeleri, trendleri yakından takip ettik. Öncelikle turizm sektörünün her şeye rağmen uluslararası ölçekte de hızlı büyümeye devam ediyor ve bu konudaki kararlılıkları ve çalışmaları dikkat çekici boyutta. Rakiplerimizin de hem Akdeniz Çanağı’nda hem de Türkiye’ye doğru büyüme arzuları net olarak görünüyor. Öte yandan turizme yönelik Suudi Arabistan ve Mısır’daki hareketlilik, IHIF’de de karşımıza çıkan ve gündemimizin önemli maddeleri arasına kaydettiğimiz bir başka detay oldu.

Yaptığımız tüm temaslar, izlenimlerimiz ve konferanstaki konuşmalar sonucunda, karşımızda çok net bir tablo oluşuyor. Dolayısıyla sektör büyüyor ve koşullardan etkilenmeyerek büyümeye de devam ediyor. Dolayısıyla Türk turizm yatırımcısı, işletmecisi buna hazırlanmalı, büyüme planları yapmalı ve hızlıca uygulamaya başlamalı. Zira Türkiye olarak, turizmin uluslararası arenadaki bu yükselişinden, büyümeden hak ettiğimiz payı artık almalıyız diye düşünüyorum.” Bu Haber 23.04.2024 - 14:42:28 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.