Oya Narin: Hızlı bir talep artışı ile karşı karşıya kalacağız

Oya Narin: Hızlı bir talep artışı ile karşı karşıya kalacağız
TÜRSAB’ın Antalya’da düzenlediği “2021 Turizm Kongresi” kapsamında düzenlenen Konaklama sektörü – Seyahat Acentası İlişkisi: Denklemi Doğru Kurmak” başlıklı panelde konuşan turizmciler, kritik başlıklarda değerlendirmelerde bulundu.

TurizmGüncel - Antalya

Oya Narin: 12-15 senelik perspektiflerle yatırım yapıyoruz

2021 Turizm Kongresi kapsamında Kültür ve Turizm eski bakanı Bakanı Bahattin Yücel moderatörlüğünde düzenlenen panelin konuşmacılarından TTYD Başkanı Oya Narin, sektörün üzerindeki renovasyon ihtiyacı ve kredi yüküne dikkat çekti. Bunu hükümetin gündemine alması gerektiğini kaydeden Oya Narin, turizm yatırımcılarının yatırımlarını 12-15 senelik perspektiflerle yaptığını ifade etti.

Pademinin zorluklarının farkında olduklarını ancak geleceğe güvenle baktıklarını ifade eden Oya Narin, Otellerle tur operatörleri arasındaki ilişkilerde yaşanan hukuksal boşluklarının kanunla güvence altına alınmasının önemine değindi.

"Turizm sektörü yeni bir vizyon etrafında toplanmalı"

Tur operatörlerinin işletme sermayesi olarak desteklenmesi gerektiğini savunan TTYD Başkanı Narin, bu desteğin yeniden yapılandırma ve ödeme tarihlerinin ertelenmesi ile yeni bir finansman modeline kavuşturulabileceğini söyledi. Narin, “Bizler bugünkü zor şartları ve pandemide yaşadığımız sıkıntıları biliyoruz ama 2023 ve sonrası dünya turizminin çok hızlı büyüyeceği, çok hızlı bir bir talep artışı ile karşı karşıya kalacağımız ortada. Sektörel düzenlemelerin yapılması ve turizm sektörünün yeni bir vizon etrafında toplanması gerekiyor. Seyahat acentelerinin ve tur operatörlerinin bu satışları nasıl yapacağının tarif edilmesi ve sıkıntıya giren tur operatörleri iflaslarının sektörde yarattığı artçı sarsıntıları ortadan kaldırmak için zor yasal düzenleme yapılmalı.” şeklinde konuştu.Bu Haber 19.11.2021 - 17:39:18 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.