Otelciler 'bayram tatili 9 gün olsun olsun' diyor ama...

Otelciler 'bayram tatili 9 gün olsun olsun' diyor ama...

Yaklaşan bayram tatili öncesi otelciler 'bayram tatili 9 güne çıksın' açıklamaları yaparken, yerli turist otellerdeki yüksek fiyatlar nedeniyle yazlıklara, pansiyonlara ve çadırlara yöneliyor.


Yerli turist alternatif konaklama seçeneklerine yöneliyor

Türkiye'deki otellerin dış pazara verdikleri fiyatları iç pazar da sunması, enflasyon ve dövizdeki yükseliş nedeniyle alım gücü düşen yerli turisti alternatif tatil ve konaklama seçeneklerine yönlendiriyor. Otellerdeki yüksek fiyat nedeniyle bu konaklama türüne erişim sağlayamayan yerli turistlerin yazlık evlere, pansiyonlara ve çadırlara yöneldiği belirtiliyor.

Fiyatları yüzde 60'a varan oranda artsa da...

Bu senenin gözdesi olan yazlık evlerde de hareketliliği gören ev sahipleri, fiyatlarını geçen yıla göre yüzde 60'a varan oranda artırdı. Otellere göre yine de fiyat avantajı sunmaya devam eden yazlık evler tatilcinin favorisi oldu. Büyüklüğüne göre birkaç aile kiralanabilen yazlıkların fiyatlarında da, son dakika zamları görüldü. Günlük ve aylık kiralanabilen konutların fiyatları; oda sayısına, konforuna, konumuna ve özellikle tarihe göre değişiyor. Ayrıca erken davranıp Nisan ayında yapılan rezervasyonlar ile tatile 1-2 hafta kala yapılan rezervasyonlar arasında, yüzde 60'a varan fiyat farkı görüldü. Marmaris'te Nisan'da Temmuz için kiralanan 6 kişilik evlerin ortalama günlüğü 350-700 lirayken, aynı evlerin şu anki kiraları 580-1.800 lira arasında.Bu Haber 20.07.2019 - 12:43:54 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.