'Oteller turisti kalkan olarak kullanmasın!'

'Oteller turisti kalkan olarak kullanmasın!'

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, su borcunu ödemeyen otellere tepki gösterdi. Uzun süre borcunu ödemeyen beş yıldızlı bir otelin suyunun kesildiğini, bunun üzerine ise otelin kaçak kuyu açtığını öğrenen Vali Karaloğlu, 'Turisti kalkan olarak kullanmalarına izin vermeyin!' dedi.


Antalya Valiliği tarafından 4'üncüsü düzenlenen İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı'nda, su borcunu ödemeyen oteller gündem oldu.

'Turisti kalkan olarak kullanmasınlar!'

ASAT Genel Müdür Yardımcısı Osman Yıldız'ın; bazı otellerden su parasını tahsil edemediklerini, uzun süre su borcunu ödemediği için suyu kesilen beş yıldızlı bir otelin kaçak kuyu açtığını ve kuyuyu kapatmaya giden ekiplere oteldekiler müdahale edildiğini söylemesi üzerine sinirlenen Vali Karaloğlu, söz konusu kuyuların 30 Ekim'de kesinlikle kapatılması talimatını verdi. Su borcunu ödemeyen otellerin takip edilmesini isteyen Münir Karaloğlu, ''Piyasaya borçlarını ödemezlerse seneye açtırmamak için girişimde bulunun. Otel turisti de kalkan olarak kullanmasın. Borçlarını ödemezse turist aldırmayın. Kemer Kaymakamı ile Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz gereğini yapsın" talimatlarını verdi.Bu Haber 17.10.2019 - 09:55:18 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Ahh valim Ah - 17.10.2019 - 03:52

    Sayın Valim; Oteller neler yapıyor bir duysanız! Oteller Resepsiyon karşısında bulunan 1 MT2 lik Masaları Yıllık 20 bin euro kiralama bedeli ile araç kiralama firmalarına kiraya veriyor! Rent a car firmalarıda buraların kirasını çıkartabilmek için araç kiralama hizmetinden çok otel havalimanı veya ören yerlere Transfer ve günlük tur yapıyor! Belek ve Kemer Ve Kundu bolgelerınde otel kiraları çok yüksek. Projede İskanda bulunan dükkanları kiralaması gereken oteller ruhsatsız olarak bu masaları çok yüksek kiralar ile kiraya veriyorlar! Acil olarak otellere denetim yapılmalıdır ve otel sahiplerine bu konuda kesin olarak ceza kesilmelidir! Kiralar 3 5 bin euro olsa içerideki rent a car firmaları da sadece kendi işini yapacaktır! Kaçak olarak hem Tur Şirketlerinin Hemde Taksicilerin ekmekleri ile oynanıyor ve sebebi çıkış Noktası Oteller!!! Ayrıca Araç Kiralama Kanunu Yasası Meslek Tanımı olmadıgı ıcın herkesın yaptıgı bir iş kolu olmuş durumdadır! acil kanun çıkartılsın başı boşluk bitsin! Oteller denetlensin.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.