Otelci Aytekin Meral'e yönelik silahlı saldırı davasında yeni gelişme

Otelci Aytekin Meral'e yönelik silahlı saldırı davasında yeni gelişme
Gürcistan’daki otel anlaşmazlığı nedeniyle İstanbul-Maltepe’de silahlı saldırıya uğrayan Aytekin Meral'in davasıyla ilgili hakkında soruşturma başlatılan Türkiye Futbol Federasyonu'nun eski yöneticisi Metehan Berktaş savcılığa ek ifade verdi.

 


Maltepe'de 19 Ekim'de otomobilinde beklerken motosikletli iki kişi tarafından kurşun yağmuruna tutulan müteahhit Aytekin Meral'e yönelik saldırının azmettiricisi olarak hakkında soruşturma başlatılan Türkiye Futbol Federasyonu'nun eski yöneticisi Metehan Berktaş, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcılığı'na ek ifade verdi.

Sözcü gazetesinden Hayati Arıgan’ın haberine göre, Aytekin Meral’e yönelik saldırı olayının FETÖ’nün iç hesaplaşması olduğu iddiasını tekrar eden Metehan Berktaş, yeni bilgiler verdi.

Berktaş, Aytekin Meral’in ortağının FETÖ’den tutuklanması üzerine kendine kalkan oluşturmak için bir AKP’li milletvekilinin kardeşini şirkete bedelsiz ortak etmeye çalıştığını ileri sürdü. Metehan Berktaş, Aytekin Meral’i arkasından iş çevirdiği ortağının vurdurmuş olabileceğini iddia etti.

‘’Batum’da ihale ile otel aldım’’

Müteahhit Aytekin Meral vurulduktan sonra verdiği ifadede TFF eski yöneticisi Metehan Berktaş’ın adını vermişti. Gürcistan Batum’da ihale ile otel aldığını belirten Aytekin Meral otelin ortağı olduğunu söyleyen Metehan Berktaş’ın ofisine gelerek, mağduriyetinin giderilmesi konusunda kendisini örtülü olarak tehdit ettiğini söylemişti.

‘’Otelim ihale ile satıldı’’

Suçlamaları reddeden Metehan Berktaş savcıya verdiği ifadede, Batum’daki oteli Aytekin Meral’in kurduğu TAM GEO LTD isimli firmadan aldığını söyledi. Aytekin Meral’in ifadesinde kendi adını ve TAM GEO LTD firmasını gizleme yoluna gittiğini belirten Metehan Berktaş, TAM GEO LTD şirketinden hisse vermem üzerine Ali B. hissedar oldu. Ali B. ile yaşadığım sorun üzerine Gürcistan Mahkemelerinde açtığım davayı kazandım. Ali B. de bilgim ve rızam dışında şirket hissedarı olarak oteli ihale ile satışa çıkardı” dedi.

‘’Ortağı ekim ayında FETÖ’den tutuklandı’’

Aytekin Meral'in oteli kendisinin aldığı yönündeki beyanının doğru olmadığını belirten Berktaş, “Oteli Aytekin Meral, Şehmuz Ü. ile birlikte ortak olduğu MC Construction LTD isimli firma almıştır. Aytekin Meral bunu gizlemektedir. Çünkü ortağı Şehmuz Ü. FETÖ soruşturması kapsamında Ekim ayında tutuklandı” dedi.

‘’Ortağı vurdurmuş olabilir’’

Aytekin Meral'e yönelik gerçekleştirilen silahlı saldırının FETÖ içi hesaplaşması olduğunu söyleyen Metehan Berktaş, “Meral, ortağı Şehmuz’un tutuklanmasından sonra arkasından iş çevirmeye kalkışmış fakat başarılı olamamıştır. Konu Şehmuz tarafından öğrenilince, Aytekin Meral'i vurdurduğunu düşünmekteyim. Bu olay bir FETÖ içi hesaplaşma olup, Aytekin Meral, FETÖ ile ilişkisinin ortaya çıkmasından korktuğu için beni hedef göstermektedir” dedi.Bu Haber 17.11.2020 - 13:34:08 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.