Otel yöneticilerinden Bakan Ersoy’a ziyaret

Otel yöneticilerinden Bakan Ersoy’a ziyaret

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği ( POYD), Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’u POYD Genel Sekreteri Selçuk Meral, Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Kızıldağ, Nihat Tümkaya, Ayşe Esen Genel Sekreter Yardımcısı Şevfik Ketrez  POYD Saymanı Ülkay Atmaca ve Dernek Sekreteri Funda Çelik ziyaret ettiler. Toplantıda POYD üyeleri ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un yanı sıra Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan da yer aldı.


POYD,  Kültür ve Turizm Bakanı  Mehmet Ersoy’u makamında ziyaret ederek turizmde tanıtımı, sektörel profesyonelleşmeyi, sektörün sorunları ve çözümleri konularında kapsamlı bir bilgi alışverişinde bulundu. POYD üyeleri ziyaretteki konuşmalarında ;“ Sektörden birinin bakanlık görevine getirilmesi sektörümüzü mutlu etti ve sektörümüzü umutlandırdı” dedi.

TURİZMDE OLUMLU GELİŞMELER YAŞANACAK

Turizm ile aynı dili konuşan bir bakan ile çalışacak olmanın kendilerini gururlandırdığını ifade eden POYD üyeleri, önümüzdeki süreçte inandıklarını ifade ettiler. Turizm sorunlarının ve çözüm önerilerinin de ele alındığı ziyarete POYD üyeleri,  Türkiye ve Antalya turizmine ilişkin düşüncelerini Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’a aktardılar.

SEKTÖRÜN TÜM AKTÖRLERİ PROFESYONELLEŞMELİ

Ziyarette POYD üyeleri, turizm sektöründeki profesyonelleşme konusundaki görüşlerini Sayın Bakan Ersoy’la paylaştılar. Turizm sektörünün gelişmesinde insan kaynağının önemli bir faktör olduğuna dikkat çeken üyeler, yatırımcının, yöneticinin ve personelin profesyonelleşmesi gerektiğini vurguladılar.

TURİZM TÜRKİYE İÇİN ÖNCELİKLİ SEKTÖR OLACAK

POYD üyeleri ile bir araya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy,  2016 yılında yaşanan krizle birlikte turizmin ülke için öneminin herkes tarafından daha net anlaşıldığını belirterek turizm sektörünün öncelikli sektörler arasında yer alacağını ifade etti.

Son olarak bakanlığın gelecek planlamaları hakkında Bakan Ersoy’a fikirlerini bildiren üyeler, önümüzdeki sürecin parlak olacağına inandıklarını söyledilerBu Haber 05.09.2018 - 20:43:25 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.