Otel havuzunda çocuk ölümü

Otel havuzunda çocuk ölümü

Nevşehir'in Ürgüp ilçesinde bulunan Taşsaray Otelin havuzunda yüzen iki çocuktan biri boğuldu, diğeri tedavi altında.


Nevşehir'in Ürgüp ilçesindeki Taşsaray Otelin havuzuna giren iki çocuktan biri boğulurken, diğeri hastanede tedavi altına alındı. Suriye uyruklu olduğu belirtilen iki kardeşten 7 yaşındaki Ahmet Yahya'nın hayatını kaybettiği, 10 yaşındaki M.A.'nın ise tedavi altında olduğu öğrenildi.

Havuza giren çocukları boğulmak üzereyken otel çalışanın çıkardığı ve çocukların olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldığı belirtilirken, 7 yaşındaki Yahya Ahmet'in kurtarılamadığı kaydedildi.

Taşsaray_Otel
Taşsaray Otel ve havuzuBu Haber 11.07.2020 - 10:13:43 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Ferdi CEMILOGLU - 17.07.2020 - 12:51

    Kapalı olan otelde cankurtaranin ne işi olacak guvenlik ise ön kapida duruyor. Faaliyette olmayan otelin arka kapisi da kapali.

  • Mert Yazan - 13.07.2020 - 03:29

    Otel çalışanının çıkardığı cümleden havuzda cankurtaran olmadığı anlaşılıyor.Şimdi bu giden canın sorumlusu kim sizce ? Turizm Tesislerinin Belgelendirilmesine ve Niteliklerine İlişkin Yönetmelik Yüzme havuzları Madde 31 - Havuzlarda aşağıda belirtilen hususlar bulunur: g) Çocuklar için en fazla elli santimetre derinlikte ayrı bir havuz, h) Havuzda can güvenliğini sağlayan sertifikalı cankurtaran,

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.