Operatörler anlatıyor: Türkiye'deki çatışmalar Alman tatilciyi nasıl etkiledi?

Operatörler anlatıyor: Türkiye'deki çatışmalar Alman tatilciyi nasıl etkiledi?
Türkiye'de artan çatışmalar ve peşinden gelen seyahat uyarılarının ardından, Alman seyahatçilerin, tatillerini Türkiye'de geçirme konusunda endişeli olduğu belirtiliyor.


TurizmGüncel

fvw'nun haberine göre, bazı tur operatörleri, kendilerine başvurup Türkiye ve güvenlik konusunda soru soran Alman sayısında artış olduğunu belirtiyor. Haberde, ordunun PKK noktalarına operasyon düzenlediği ve PKK'nın da saldırıları artırdığına dikkat çekiliyor.

STUDIOUS DOĞU TURLARINI İPTAL ETTİ

Almanya'nın, Suriye sınırındaki kentlerin yanı sıra, İstanbul gibi metropollerde de metro ve otobüslere yönelik saldırı olabileceğine dair seyahat uyarısının ardından, Studiosus'un Türkiye'nin doğusuna yönelik turları iptal ettiğine dikkat çekildi.

ÖGER TOURS: GÜVENLİK SORULARI ARTTI

Almanya'nın önde gelen tur operatörlerinden Öger Tours, Türkiye'de güvenlik durumuna ilişkin sorularda bir artış olduğunu, ancak çatışma yaşanan bölgelerin tatil yerlerinden 800 km uzakta olduğunu belirtti. Şu ana kadar iptal almadıklarını belirten Öger Tours, özellikle son 10 günde Türkiye'ye dönük rezervasyonlarda gözle görülür bir artış olduğuna vurgu yapıldı.

THOMAS COOK: TÜRKİYE REZERVASYONLARI ARTTI

Benzer şekilde Thomas Cook, FTI ve Alttours da son günlerde Türkiye'de güvenlik durumunu soran müşteri sayısında artış olduğunu ifade ediyor. Thomas Cook aynı zamanda, Türkiye rezervasyonlarında gözle görülür bir artış olduğunu da belirtiyor ve ekliyor, "Türkiye'deki güvenlik durumu ile ilgili gelen sorular, Yunanistan'ın finans durumu ile ilgili gelen sorulardan daha az."

FTI: ÇATIŞMALAR UZUN VADEDE REZERVASYONLARI ETKİLEMEZ

FTI Türkiye ve Kıbrıs Ürün Müdürü Hicabi Aydın, şu anda Türkiye'de devam eden çatışma ortamının uzun vadeli rezervasyonları etkilemeyeceğini düşünüyor. Alltours ise, sonbahar yarı dönem rezervasyonları konusunda çok emin olamadıklarını ifade ediyor.

VURAL ÖGER: SON DAKİKA SON DAKİKA REZERVASYONU YAPMAYA ÇEKİNİYOR

Bentour CEO'sı Kadir Uğur, Türkiye rezervasyonlarının stabil seyrettiğini belirterek, "Şu an için rezervasyonlara bir etki olmadı. Sonbahar satışları iyi gidiyor." derken, VÖ Travel Müdürü Vural Öger, son dakika rezervasyonu yapmaya çekinenlerin oranının hiç de az olmadığını ifade ediyor.

TurizmGüncel'in notu:

Almanya'daki tur operatörleri ile yaptığımız görüşmelerde, tur operatörlerinden alınan demeçlerin 10 gün önceye ait olduğu ve şu anda rezervasyonlarda ciddi düşüşler yaşandığı bilgisini aldık.

Bu Haber 06.08.2015 - 16:42:19 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.