On The Beach 210 milyon dolar tatil geri ödemesi yaptı

On The Beach 210 milyon dolar tatil geri ödemesi yaptı
İngiltere'nin en büyük online tur operatörü On The Beach, koronavirüs salgını nedeniyle 210 milyon dolar tatil geri ödemesi yaptığını açıkladı.

TurizmGüncel - Dış Haberler

İngiltere'nin en büyük online tur operatörü On The Beach, şu ana kadar müşterilere yaptığı tatil geri ödemelerinin 210 milyon doları bulduğunu belirtti.

Bu paranın 92 milyon dolarının oteller, 118 milyon dolarının da hava yolu şirketleri için yapıldığını kaydeden On The Beach, iadeler için sadece hava yolu şirketlerinden alınan iadenin 104 milyon dolar olduğu kaydedildi.

Hava yolu şirketlerinden iadelerin alınmasında zorluklar yalandığını ve hala yaşanmaya devam ettiğini kaydeden şirket, grubun bu haklı iade taleplerini takip etmeye devam edeceğini açıkladı.

30 Eylül'de sona eren mali yılın ikinci ve üçüncü çeyreğinde koronavirüs nedeniyle rezervasyonların sırasıyla yüzde 75 ve yüzde 53 düştüğü kaydedilen açıklamada, yaz boyunca yüzde 90'lara varan iadelerin kış aylarında da devam etmesinin beklendiği kaydedildi. Söz konusu durumun, şirket üzerine 59 milyon dolar ek maliyet getirdiğini ifade eden On The Beach, 58 milyon dolar müşteri ön ödemelerinin ise nakit olarak kasada durduğunu açıkladı.Bu Haber 09.11.2020 - 18:35:15 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.