Ocakta Almanya’da Antalya hariç tüm destinasyonlar çakıldı

Ocakta Almanya’da Antalya hariç tüm destinasyonlar çakıldı
Almanya'da en çok paket tur satılan 10 destinasyonun ocak performansı belli oldu.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Almanya seyahat pazarında en çok paket tur satışı yapılan ilk 10 destinasyondan 9'u değişik oranlarda kayıp yaşarken, artış kaydeden tek destinasyonun Antalya olması dikkat çekti.

İLK 10 DESTİNASYONDAN 9’U KAN KAYBETTİ

Almanya'da ocak ayı tatil satışları ortalama yüzde 9 gerilerken, en çok paket tatil satılan ilk 10 destinasyon içinde sadece Antalya'nın büyüme kaydettiği görüldü.

EN BÜYÜK DÜŞÜŞ KLASİK ACENTE SATIŞLARINDA

En çok paket tatil satışı yapılan ilk 10 destinasyondaki ortlama düşüş oranı ise yüzde 10 olarak kayıtlara geçti. Fvw'da yer alan habere göre. seyahat acentesi satışlarında yüzde 16, online satışlarda ise yüzde 3 düşüş kaydedildi.

ANTALYA YÜZDE 6 ARTIDA

Ocak ayındaki paket tur satışlarında Kos yüzde 3, Rodos yüzde 8, Hurghada yüzde 24, Palma ve Las Palmas yüzde 13 düşüş kaydederken, Antalya'nın yüzde 6 büyümesi dikkat çekti. Geçtiğimiz aylarda yüksek çift haneli büyüme sağlayan Antalya için, ocaktaki yüzde 6'lık büyümenin önemine dikkat çekildi.

Almanya'daki ocak ayı paket tur satışlarında yüzde 28'lik payla Antalya ilk sırada yer alırken onu yüzde 19'la Palma ve yüzde 15'le Hurghada takip etti.Bu Haber 28.02.2019 - 16:43:14 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Ertan - 01.03.2019 - 04:55

    demek ki fiyatlar düşmüş.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.