Novotel İstanbul Bosphorus, 120 milyonluk yatırımla hizmete açıldı

Novotel İstanbul Bosphorus, 120 milyonluk yatırımla hizmete açıldı
Yatırımı Akfen GYO tarafından yapılan, 5 yıldızlı Novotel İstanbul Bosphorus, İstanbul’un en eski ticaret merkezlerinden biri olan Karaköy’de hizmete açıldı. Böylece şirketin yurt içi ve yurt dışında faaliyete geçen otel sayısı 19’a yükseldi.


Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) İstanbul’un en eski ticaret merkezlerinden biri olan Karaköy’ün merkezinde beş yıldızlı olarak yatırımını gerçekleştirdiği 200 odalı Novotel İstanbul Bosphorus’u (Karaköy) hizmete açtı.
 
ACCOR GRUBU İŞLETECEK

Novotel İstanbul Bosphorus, şirketin stratejik ortağı ve Avrupa’nın lider otel işletmecilerinden otel Accor Grubu tarafından işletilecek.
 
Novotel İstanbul Bosphorus’un hizmete açılmasının ardından açıklamalarda bulunan Akfen GYO Yönetim Kurulu Başkanı Süha Güçsav, Novotel İstanbul Bosphorus gibi son derece önemli bir yatırımı sektöre kazandırdıkları için çok mutlu olduklarını ifade ederek, “Otelimiz, Türk ve dünya mutfağının en lezzetli örneklerini sunan restaurantı ve misafirlerinin konforu için sunulan tüm özellikleri ile turizm sektörü açısından bölgenin cazibe merkezi olan Rıhtım Caddesi üzerinde bulunuyor. Tarihi Yarımada'ya, Galata Kulesi'ne ve Boğaz'a yürüme mesafesinde olan bu son derece modern tesis için, yaklaşık 120 milyon TL tutarında yatırım yaptık” dedi.YIL İÇİNDE OTEL SAYISI 20, ODA SAYISI 3 BİN 628 OLACAK
 
Güçsav, sözlerine şöyle devam etti:

“Sahip olduğumuz iş modeli ve Accor Grubu ile yaptığımız stratejik iş birliği kapsamında 10 yıl gibi bir sürede Türkiye, Rusya ve KKTC’de 19’u operasyonel, 1’i inşaat aşamasında olan toplam 20 otelden oluşan bir portföye ulaştık. Büyüme hedeflerimiz kapsamında İstanbul’da hayata geçirdiğimiz bir diğer önemli projemiz 200 odalı İbis Otel Tuzla’nın da inşaatı devam ediyor. Bu yatırımımızı da yılın ikinci çeyreğinde hizmete açmayı planlıyoruz. Böylece, yıl içinde portföyümüzdeki otellerin tümü operasyona geçmiş olacak ve faal otel sayımız 20’ye, oda sayımız ise 3.628’e ulaşacak ”dedi.
 
RAKAMLARLA NOVOTEL İSTANBUL BOSPHORUS
Oda Sayısı: 21'i suit toplam 200 odalı
 
Toplantı Odası: 5 adet çok amaçlı toplantı salonu
 
Yatırım Tutarı: 120 milyon TL
 
İşletmeci: Accor Grubu
 
 Bu Haber 16.02.2016 - 10:46:56 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.