Alman turizmciden politikacılara ‘seyahat’ fırçası

Alman turizmciden politikacılara ‘seyahat’ fırçası

Alman Seyahat Birliği Başkanı Norbert Fiebig, sık sık 'bu yıl yaz tatiline çıkılması zor, Alman halkına yaz tatili için rezervasyon yapmamalarını tavsiye ediyoruz' şeklinde açıklama yapan Alman politikacılara yanıt geldi.


TurizmGüncel – Dış Haberler

Son olarak Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas'ın yaptığı ''Şu anda kısıtlamaları kaldırmak için hiçbir gerekçe göremiyorum. Almanya önlemleri gevşetse bile, diğer ülkelerde kısıtlamalar devam edecek. Bu da tatile çıkmayı neredeyse imkansız hale getirecek'' şeklindeki açıklamaya, Almanya Seyahat Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig'den yanıt geldi.

''Tatile çıkmayı mümkün kılacak çalışmalar yapın''

Politikacıların 2020 yılında tatile çıkılıp çıkılamayacağı açıklamaları yapmak yerine insanların yavaş yavaş seyahate çıkmalarını mümkün kılacak çalışmalarda bulunmaları gerektiğini belirten Norbert Fiebig, bu yaklaşımın hem vatandaşlar hem de seyahat sektöründe çalışan binlerce insanın yararına olduğunu söyledi.

''Reddediyorum!''

''Uygun hijyen önlemleri alınarak seyahatin tekrar mümkün olacağına dair pozitif mesajlar vermeliyiz'' diyen Nobert Fiebig, 2020 yılı için artık tatile çıkmanın imkansız olduğunu ya da sadece Almanya içinde tatile çıkılabileceğine ilişkin açıklamaları reddettiğini belirterek, ''Bu ifadeler şu anda hiçbir şekilde uygun değil'' değerlendirmesinde bulundu.

Salgının düşüşe geçmesiyle ilk önce Almanya'nın spesifik noktalarına, sonrasında ise adım-adım, korona algınıyla iyi başa çıkan Avrupa ülkelerine seyahat izni verilmesi şeklinde bir yol izlenmesi gerektiğini savunan Fiebig, ''Tur operatörleri, hava yolu şirketleri ve oteller, hijyen konusunda zaten gerekeni yapacaklardır.'' ifadelerini kullandı.

''Türkiye ve Mısır’dan pozitif sinyaller geliyor''

Bu konuda Türkiye'nin ve Mısır'ın da aralarında bulunduğu destinasyonlardan pozitif sinyaller geldiğini ve turizm merkezlerinin turistleri gri dönüşüne hazırlandığını söyleyen Fiebig, ''Örneğin Türkiye, tatilcilerin sağlık sertifikası ile girebileceği 'koronasız' bölgeler oluşturmayı hedefliyor. Şu anda bu planın ne zaman uygulanacağı ya da uygulanıp uygulanmayacağı bilinmiyor.'' şeklinde konuştu.Bu Haber 22.04.2020 - 10:06:30 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.