Nepal'de yolcu uçağı düştü, 68 yolcu hayatını kaybetti

Nepal'de yolcu uçağı düştü, 68 yolcu hayatını kaybetti

Nepal'de yolcu uçağının düşmesi sonucu 68 kişi hayatını kaybetti.


Turizm Güncel - Dış Haberler

Nepal'in başkenti Katmandu'dan turizm bölgesi Pokhara'ya uçan Yeti Airlines'a ait yolcu uçağı inişe geçtiği sırada düştü.

Sosyal medyada paylaşılan videolarda uçağın düşmeden önce kalabalık bir yerleşim yerinin üzerinde alçaktan uçtuğu görülüyor. Doğrulamayan bilgilere göre kritik durumda çok sayıda yolcu da bulunuyor.

ATR 72 tipi uçakta 68'i yolcu, dördü de mürettebat olmak üzere toplam 72 kişinin bulunduğu öğrenildi.

Görgü tanıkları, uçağın yerleşim yerine düşmemesi için pilotların yoğun çaba sarf ettiğini belirtti.

Uçağın düşüş anı, bir yolcu tarafından videoya kaydedildi. Videoda Hindistanlı bir yolcunun önce kendini, sonra dışarıdaki manzarayı ve son olarak da uçağın içindeki yolcuları çektiği görülüyor. Kısa süre sonra ise görüntüler kayboluyor ve yangın çıktığı görülüyor.

Turistik Pokhara bölgesine uçan uçakta çok sayıda yabancı turistin de bulunduğu belirtiliyor. Şu ana kadar bir Hindistan vatanadaşı ile bir Rusya Federasyonu vatandaşının uçakta olduğu doğrulandı.

................................................ Güncelleme - 10:50............................................

Everest'e giden dağcılar mı?

Başkent Katmandu'dan ülkenin en kalabalık ikinci şehri olan ve Himalayalar'a açılan kapı olarak bilinen Pokhara'ya giden uçak, dördü personel, 68'i yolcu olmak üzere 72 kişi taşıyordu. Uçakta, 53 Nepalli yolcunun yanı sıra beş Hindistan, dört Rusya, iki Kore, birer tane de Avustralya, Arjantin, Fransa ve İrlanda vatandaşı bulunuyordu. Uçaktaki yabancı yolcuların, dünyanın en yüksek dağı Everest'e tırmanmak isteyen dağcılar olabileceği belirtiliyorBu Haber 16.01.2023 - 09:07:15 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.