Natalie Tours'un yolcuları Antalya'da neden otellere alınmadı?

Natalie Tours'un yolcuları Antalya'da neden otellere alınmadı?
Rusya ve BDT ülkelerinde operasyon yapan Natalie Tour'un misafirlerinin, ödemeleri yapılmadığı için Antalya'daki otellere alınmadığı ya da turistlerden ücret talep edildiği belirtildi.


TurizmGüncel - Dış Haberler

16 Haziran'da Antalya'ya gelen Natalie Tours yolcularının, tur operatörünün ödemeyi yapmadığı gerekçesiyle Antalya'daki iki otele alınmadığı belirtildi.OTEL PARALARI ÖDENMEMİŞ

Rus Tur Operatörleri Birliği'nin web sitesinde yer alan habere göre, 16 Haziran'da Süral Hotel'e gelen misafirler, konaklama ücretlerinin ödenmediği ve dolayısıyla otele alınmayacakları cevabıyla kaşılaştılar. Bunun üzerine misafirlerin Süral Hotel yerine Hedef Resort'e yerleştirildikleri belirtildi. Ancak bu otelin de misafirlerden ücret talep ettiği öğrenildi.

18 Haziran'da Natalie Tour'un turistlerin Hedef  Resort'teki 2 gecelik konaklama parasını ödediği ve daha sonra turistleri başka otele naklettiği kaydedildi.

OTEL TURİSTLERDEN PARA İSTEDİ

Natalie Tour'un Antalya'daki başka bir otelde daha problem yaşadığı öğrenildi. Otelin tatile gelen turistlerden 1.200 dolar para talep ettiği, Natalie Tours'un ise turistlerin otele verdiği parayı daha sonra iade ettiği bilgisi paylaşıldı.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Natalie Tours, ''Ramazan bayramı nedeniyle bankalar bir gün önce kapanmıştı. Bu nedenle ödemede gecikme yaşandı.'' dedi.

ÇİN'DE DE AYNI SORUN YAŞANDI

Öte taraftan, Natalie Tours'un sadece Türkiye'ye gelen müşterilerinin değil, Çin'e giden misafirlerinin de benzer problemler yaşadığı ifade edildi. Haberde yer alan bilgiye göre, Natalie Tours aracılığıyla 21 Haziran'da Çin'e giden turistler, otellerine yerleşti. Ancak bir süre sonra odaya gelen otel görevlileri, oda ücretlerinin ödenmediğini söyledi. Turistler, aldıkları paketin içinde otel konaklamasının da olduğunu, ancak tur operatörünün ödemeyi yapmadığını açıkladı.Bu Haber 25.06.2018 - 19:30:38 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • dost dogru soyler - 06.07.2018 - 10:58

    Natalie Tour`u sanirim hatirlarsiniz.TC ile RF arasindaki kriz doneminde TC aleyhine inanilmaz karalama kampanyasi yapmistir. hatta ambargoyu tetikleyen kisilerin onde geleni Valdimir denen Vatandas (Sirketin sozde sahibi). kriz bittiginde TC hotelleri hicbirsey olmamis gibi bu sirkete kapilarini acip Turk misafirperferligini sergilemislerdir. Vladimir ve Esi Natalie (sirket ismini bu kisiden almistir) hortumladiklari paralari paketleyip Barcelonaya gonderdiler uzun zaman once. yakinda kendileri de oraya kacmalari buyuk ihtimal veya Italya. Hotelci ve bu sirket ile calisan diger firmalar ,ne yapip edip paralariniz alin. aksi tardirde hortumlanan paralar ile vatandas Fransa`nin Nice sehrine veya Monako`ya kacacak bilginize

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.