Nadir Alpaslan Alanya’da turizmcilerle buluştu

Nadir Alpaslan Alanya’da turizmcilerle buluştu

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Burhan Sili, “Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Alanya’da üyelerimizle bir araya geldi. Ev sahipliği yaptığımız toplantıda sektörel sorunları masaya yatırdık” dedi.


Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Burhan Sili önderliğindeki heyetle bir araya geldi.

Turizm sektörünü ileri taşıyacak toplantılar dizisi Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) ev sahipliğinde devam etti. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Kontrolörler Kurulu Başkan Yardımcısı Barış Üstüntaş ve Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr.Candemir Zoroğlu, ALTİD üyeleriyle Sunprime C-Lounge Otel’de bir araya geldi. Bakanlık yetkilileri tarafından “Konaklama Tesisleri Güvenli ve Sürdürülebilir Turizm Programı - İnsan Kaynakları Yönetimi” başlığında bir sunum yapıldı ve sektörel gelişmeler karşılıklı istişare edildi.

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve ALTİD Başkanı Burhan Sili, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, “Ev sahipliği yaptığımız bu önemli bilgilendirme toplantısına ALTİD üyelerimizden geniş katılım oldu. Toplantımızın ana gündemi dışında sektörel problemlerimizi de masaya yatırdık. Üyelerimiz, konularını Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a taşıma fırsatı buldu. Süreci devam eden veya düzenlenmesi gereken konular üzerinde görüşmeler yaptık. Bakan Yardımcısı Sayın Nadir Alpaslan, açıklamalarda bulundu ve üyelerimizin sorularını yanıtladı. Alanya’ya kadar gelip sektör temsilcilerimizle temas kurduklarından dolayı kendilerine ve ekibine teşekkür ediyoruz” dedi.

“Alanya’nın turizm sektörüne katkısı çok değerli”

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, konuşmasının bir bölümünde ALTİD Başkanı Burhan Sili’ye sektöre olan önemli katkılarından dolayı teşekkür ederek “Burhan Sili 3 yıl boyunca TGA’daki çalışmalara yönetim kurulu üyesi olarak aktif bir şekilde katıldı ve önemli katkılar sağladı. Başarıyla taşıdığı TGA üyeliği bayrağını bölge adına Şükrü Cimrin’e teslim etti. Yeni dönemde kendisiyle başarılı çalışmalarımızı sürdüreceğiz. 46 milyar dolar civarında gelir elde ettiğimiz turizm sektörüne Alanya’nın katkısı çok değerli. Türkiye turizmi adına burası önemli bir bölge.  Özel sektörün ağırlıklı olduğu ve kamusal dinamiklerin de yer aldığı TGA, hızlı hareket etme kabiliyeti olan yüksek kapasiteli bir kurum. 2023 yılında hem gelir hem de turist sayısı anlamında daha yüksek hedeflerle çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz” dedi.Bu Haber 23.01.2023 - 09:32:49 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.