Münir Karaloğlu bu sefer de Diyarbakır için turist hedefi açıkladı

Münir Karaloğlu bu sefer de Diyarbakır için turist hedefi açıkladı

Antalya Valiliği döneminde sık sık 'turist rekoru kırdık' ve 'şu kadar milyon turist hedefi koyduk' haberleriyle gündeme gelen Münir Karaloğlu, bu sefer de atandığı Diyarbakır için turist hedefini açıkladı.


Diyarbakır Valiliği'nin yanında kayyım olarak atandığı Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini de yürüten Karaloğlu, 2025 yılında Diyarbakır'a 5 milyon turist getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Karaloğlu, Diyarbakır'ın turizm hedefiyle ilgili olarak, ''Turizm alanında 2025 yılı hedefinin 5 milyon turist ağırlamak olduğuna vurgu yapan Karaloğlu, “Bilindiği üzere 2019 yılında Zerzevan Kalesine 70 bini yabancı olmak üzere 450 bin ziyaretçi geldi. 2020 hedefimiz bir milyondu fakat bu pandemi dolayısıyla gerçekleştiremedik. Buna rağmen şu ana kadar kalenin 120 bin ziyaretçisi var. İnşallah 2025 yılında 5 milyon turisti buraya getirtebilirsek hem Mardin hem de Diyarbakır’ın turizm ekonomisine çok ciddi katkı sunmuş oluruz.” ifadelerini kullandı.Bu Haber 12.09.2020 - 11:56:09 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.