Münci Karakaya: İngiltere’den gelen ilk veriler inanılmaz derecede iç açıcı

Münci Karakaya: İngiltere’den gelen ilk veriler inanılmaz derecede iç açıcı

Antalya Turizm Fuarında 2023 yılı için değerlendirmede bulunan MTS Globe Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Münci Karakaya, İngiltere’den gelen verilerin çok iyi olduğunu duyurdu.


Antalya Turizm Fuarında gerçekleşen “Dünya pazarlarında son durum” başlıklı oturumun panelistlerinden biri de MTS Globe Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Münci Karakaya oldu.

GM Dergi’de yer alan habere göre, Karakaya bu yıl kriz yaşamadıklarını belirterek 2023 yılı için öngörülerini paylaştı.

İngiltere’den gelen verilerin çok iyi olduğunu belirten Karakaya, “Bu yıl kriz yaşanmadı. Haziran ayına kadar tedirgin olduğumuz sezonda Haziran’dan sonra güzel bir sıçrama yaşadık. Zannediyorum Dolar’ın geçerli olduğu ülkelerde durum biraz daha farklı gerçekleşti. Biz Dubai’den Arjantin’e kadar varız. Yunanistan bu yılın parlayan yıldızıydı. Çünkü pandemiyi çok iyi bir şekilde yönettiler ve karşılığını aldılar. Gelecek sene ise bu durumun değişeceğini düşünmekteyiz ki elimize ulaşan rakamlarda bunu gösteriyor. Batı Akdeniz’den Doğu Akdeniz’e doğru kayma var. Yunanistan biraz daha durağan ilk verilere göre. Müjdeyi vermek istiyorum, İngiltere’den ilk gelen veriler inanılmaz iç ferahlatıcı” dedi.

“5 yıl içerisinde İngiltere kapasitesini iki katına çıkarmayı hedefliyoruz”

5 yıl içinde ne olacağını tartışmak gerekli diyerek şirketin 5 yıllık planlarını ve İngiltere pazarının geleceği hakkında konuşan Karakaya. “Bizim şirket olarak iddiamız, 5 yıl içinde İngiltere kapasitemizi iki katına çıkarmak. Bunun planlamasını yapmaktayız. Zannediyorum ki rekabet ettiğimiz diğer firmalarda bu planlama içindeler. Şu an da İngiltere pazarı 3. Sırada. Bu üçüncülüğü korumaktan daha ziyade ben Almanya’nın rakamlarına ulaşılabilecek bir kapasitenin olduğuna inanıyorum. Dolarla alışveriş yapılan yerlerdeki yavaşlamanın 2023 yılında çok daha belirgin olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.Bu Haber 05.11.2022 - 14:18:24 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.