Muğla’da 55 milyon TL’ye otel yapım ihalesi

Muğla’da 55 milyon TL’ye otel yapım ihalesi

Muğla’da bin 280 metrekarelik arazi 55 milyon TL muhammen bedelle turizm tesisi yapım ve onarımı karşılığı 21 yıllığına kiraya verilecek.


Aydın Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Muğla’nın Milas ilçesi, Güllük Mahallesi 2278 parselde bulunan bin 280 metrekarelik arazi üzerine yapım ve onarım karşılığı turizm tesisi yapılması için 21 yıllığına kiralama ihalesi düzenliyor.

İhale için 54 milyon 994 bin TL muhammen bedel belirlendi.

İki yıl inşaat süresi belirlenirken ilk yılın aylık kirası 20 bin TL+ihale artış oranı olarak belirlenirken, 2. yıl önceki yılın kira bedeli + TÜFE oranında, 3. yıl aylık 300 bin TL+ihale artış oranında artırılacak. 12. yılın sonuna kadar TÜFE oranında artış yapılacak ve 13. yılın kira bedeli,  bir önceki yılın aylık kira bedeline yüzde 30 kira artışı yapılarak oluşacak bedelin TÜFE (Oniki Aylık Ortalamalara Göre Değişim (%) Oranı esas alınarak) oranında artırılacak. Sözleşme süresi sonuna kadar her yıl için bir önceki yılın aylık kira bedeli TÜFE oranında artırılacak.

Söz konusu ihale kapalı teklif usulüyle 9 Temmuz 2024 tarihinde saat 10.30’da Aydın Vakıflar Bölge Müdürlüğü Hizmet Binasında toplantı salonunda gerçekleştirilecek.

 Bu Haber 07.06.2024 - 08:37:30 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.