MTS Globe'un sahibi Rembert Euling hayatını kaybetti

MTS Globe'un sahibi Rembert Euling hayatını kaybetti

MTS Globe Grubunun yönetim kurulu başkanı Rembert Euling hayatını kaybetti.


Turizm Güncel - Dış Haberler

Tanınmış Alman turizmci, MTS Globe Grubunun sahibi ve yönetim kurulu başkanı Rembert Euling 12 Haziran'da ani bir şekilde hayatını kaybetti.

Meslek hayatına finans sektöründe çalışarak başlayan Rembert Euling, 1993-1996 yıllarında Alman tur operatörü ITS'in genel müdürlüğünü yaptı.

Daha sonra 1967 yılından beri faaliyette olan İspanya-Palma merkezli incoming acentesi MTS'i satın alan Euling, Rewe ile partner olarak MTS'i önemli bir büyüklüğe ulaştırdı. Daha sonra birkaç yıllığına Rewe'ye bağlı ITS'in başına geçen Rembert Euling, bu süre zarfında MTS'deki operasyonel görevlerini bıraktı.

Kurumsal hayatın kendisine uygun olmadığını belirterek yeniden işine dönen Euling, Rewe'nin MTS'in çoğunluk hissesini alma teklifini reddetmiş ve MTS'i başka destinasyonlara açarak dev bir şirket haline getirmişti.

Rembert Euling'in büyük emeklerle var ettiği MTS Globe bugün 19 ülkede 65 destinasyonda operasyon yapıyor. Şirketin 200 civarında tur operatörü müşterisi var ve 10 bin otele hizmet veriyor.Bu Haber 14.06.2023 - 11:34:44 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.