Moddy's ve S&P, THY'nin kredi notunu da düşürdü

Moddy's ve S&P, THY'nin kredi notunu da düşürdü
Türk Hava Yolları (THY) Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklama ile, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's ve S&P'nin hava yolu şirketinin kredi notlarını düşürdüğünü duyurdu.

 
Türk Hava Yolları (THY), uluslararası kredi derecelendirme kuruluşları Moody's ve S&P'nin kredi mektubuyla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) açıklama yaptı.
 
THY'den yapılan açıklamada S&P ve Moodys'in uzun vadeli kredi notunu düşürdüğü ifade edildi.

NEGATİFE DÜŞTÜ
 
THY'den yapılan açıklama şöyle;
 
''Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's 20.07.2016 tarihinde ortaklığımızın uzun vadeli kredi notunu Ba1 seviyesinden Ba2 seviyesine çekmiş ve görünümünü negatif olarak belirlemiştir. Bu değişiklik ile birlikte ortaklığımızın 2015 yılında ihraç etmiş olduğu Ekipman Teminatlı Geliştirilmiş Kredi Sertifikaları'nın notları da revize edilmiş, USD ve JPY cinsi Class A kredi sertifikalarımızın notu A2'den A3'e, JPY cinsi Class B kredi sertifikamızın notu ise Baa2'den Baa3'e çekilmiş, ilgili sertifikaların görünümleri de negatif olarak belirlenmiştir.
 
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu S&P 15.07.2016 tarihinde Ortaklığımız uzun vadeli kredi notunu negatif görünümlü olarak  BB'den BB-‘ye düşürmüş, USD cinsi Ekipman Teminatlı Geliştirilmiş Kredi Sertifikaları'nın notunu da BBB+ dan BBB'ye çekmiş, görünümünü durağan olarak belirlemiştir.''


Bu Haber 24.07.2016 - 10:16:56 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.