Mısır'ın Rusya umutları başka bahara kaldı

Mısır'ın Rusya umutları başka bahara kaldı

Rusya'dan Mısır'ın resort bölgelerine dönük direkt uçuşların bu kış da başlamayacağı belirtildi.


TurizmGüncel – Dış Haberler

2015 yılında bir Rus yolcu uçağının Sina Yarımadası'nda düşürülmesinin ardından durdurulan Rusya ile Mısır'ın resort bölgelerine dönük direkt uçuşların bu kış da açılmayacağı belirtildi.

2020 yılına ertelendi

Interfax'ın haberine göre Rus makamları, Şarm El Şeyh ve Hurghada havalimanlarındaki güvenlik önlemerinin yeterli düzeyde olmadığını açıkladı. Haberde, ''Bu nedenle Rusya ile Mısır'ın popüler resort bölgeleri arasındaki uçuşların yeniden başlamasının 2020 yılına kadar ertelendiği kaydedildi.

Tur operatörleri bu sene de Mısır’a yeni yıl turu yapamaycak

Mısır tarafının güvenlik alanında attığı adımlara rağmen, Rus tarafının yaptığı incelemeler neticesinde bu iki havalimanına kırık not verdiği ifade edilen haberde, bu nedenle Rus tur operatörlerinin Mısır'a yeni yıl turları düzenleyemeyeceği ifade edildi.

Şu anda Rus turistler, sadece Moskova'dan Kahire aktamalı olarak Mısır'ın resort bölgelerine ulaşabiliyor. Ulaşım maliyetlerinin yüksek olmasından dolayı tur operatörleri, bu tip paket turlar oluşturmaya pek yanaşmıyor.Bu Haber 18.11.2019 - 09:07:56 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.