Mısır vize ve müze ücretlerinde indirime gidiyor

Mısır vize ve müze ücretlerinde indirime gidiyor

Salgın sonrası yeniden turist ağırlamaya hazırlanan Mısır, müze ve vize ücretlerinde indirime gidiyor.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Mısır, pandemi sonrası turizmi canlandırmak için iki alanda indirime gidiyor. Bu kapsamda Mısır; haziran, temmuz ve ağustos aylarında müze ve vize ücretlerinde büyük indirimler yapma kararı aldı.

Bu kapsamda, Luxor ve Aswan havalimanlarına inen turistler, vize için 25 dolar yerine 15 dolar ödeyecek. Mısır Turizm ve Eski Eserler Bakanlığı ayrıca, tüm müze ve ören yerlerine girişlerde ödenen ücretleri de yarıya indirdi.

Mısır'da pek çok otel, yeni hijyen standartlarıyla 18 Mayıs'tan itibaren açılmaya başlandı. Oteller, mayıs ayı boyunca yüzde 25, haziran ayında ise yüzde 50 kapasiteyle faaliyet gösterecek. Oteller kapılarını açmadan önce, hijyen standartlarını hayata geçirmiş olacak. Bu çerçevede otellerde misafirlere maske dağıtılacak, check-in tek kullanımlık kalemlerle yapılacak ve misafirlerin ateşleri ölçülecek. Ayrıca misafirlerin bagajları dezenfekte edilcek tesisin belli noktalarında el dezenfektanı bulundurulacak. Otellerde vale bulunamayacak, casinolar da yüzde 50 kapasiteyle hizmet verecek.

Mısır Merkez Bankası, ülkede turizmiz desteklemek için 3,3 milyar dolar kaynak ayırdı. Ayrılan kaynaktaki faiz oranı. yüzde 8'den yüzde 5'e düşürüldü.Bu Haber 26.05.2020 - 08:30:27 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kullanıcı Yorumları
  • Sırplı - 26.05.2020 - 10:57

    Türk pasaportunu kapsıyor mu bildiğime göre varışta vize bizlere vermiyorlar elçilikten almak gerekiyor ?

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.