Mısır turizmi sil baştan: Bakanlık da, bakan da öncelik de değişti

Mısır turizmi sil baştan: Bakanlık da, bakan da öncelik de değişti

Akdeniz çanağının önde gelen tatil destinasyonlarından Mısır, turizmdeki önceliğini değiştiriyor.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Mısır Turizm Bakanlığı, Eski Eserler Dairesi Başkanlığı ile birleşti. Bakanlığın yeni ismi Eski Eserler ve Turizm Bakanlığı oldu. 

Yeni yapılanmayla beraber Mısır’da Turizm Bakanı da değişti. Daha önce Raina Al Mashad tartından üstlenilen Bakanlık koltuğuna, Eski Eserler Dairesi Başkanı Khaled al-Anani atandı. Al Mashad ise Uluslararası İlişkiler Bakanlığına getirildi.

Yeni yapılanmayla birlikte Mısır turizminin önceliğinin değişeceği, resort turizminin bir öncelik olmaktan çıkacağı belirtiliyor. Bu nedenle Mısır’ın verdiği uçak sübvansiyonlarının da sorgulanır hale geleceği kaydedildi. 

Yeni yapılanan Bakanlığın öncelikli misyonunun Büyük Mısır Müzesi gibi büyük arkeolojik projelerin uygulanması ve Mısır’ın tarihi ve kültürel öncelikli bir destinasyon olarak pazarlanması olduğu kaydedildi.

Yeni bakanın klasik turizm perspektifine sahip olduğu ve bu nedenle resort turistine göre harcama potansiyeli daha yüksek olan Çin, Japonya, ABD gibi ülkelerde tanıtıma ağırlık vermesi bekleniyor. Bu Haber 25.12.2019 - 10:50:39 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.