Mısır Rusya ve Ukrayna kayıpları için harekete geçti

Mısır Rusya ve Ukrayna kayıpları için harekete geçti

Mısır, Ukrayna ve Rusya'da yolcu kaybını telafi etmek için charter destek programını genişletti.


TurizmGüncel - Dış Haberler

Rusya ve Ukrayna'dan hatırı sayılır miktarda turist alan Mısır, devam eden savaş nedeniyle bu ülkelerden yaşanacak kayıpları telafi etmek için harekete geçti.

Mısır poundunda yaşanan büyük değer kaybı ve akaryakıt fiyatlarının artamsı nedeniyle krize giren Mısır, faiz artırma kararı aldı.

Sene başına kıyasla Kızıl Deniz'deki tatil yerlerinde dolulukların yarı yarıya düştüğü Mısır'da, ülkeye gelen turistlerin yüzde 30'unu oluşturan Rusya ve Ukrayna'dan rezervasyonlar durmuş durumda.

Bu nedenle Mısır, krizde olmasına rağmen charter uçuşlarını desteklemeye devam etme ve 1 Mayıs'ta sona erecek olan süreyi uzatma kararı aldı.

Karara göre, charter uçuşlar 31 Ekim 2022 tarihine kadar desteklenmeye devam edecek. Charter uçuşlara ödenecek tutar, uçuş mesafesine ve doluluğa bağlı olmak kaydıyla 1.5 bin ile 3,5 bin dolar arasında değişecek.

Mısır ayrıca İngiltere, Almanya, İtalya, ABD ve Fransa pazarlarında 8 hafta sürecek bir reklam kampanyası başlatacak.Bu Haber 25.03.2022 - 09:12:02 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Kadir Uğur 26.03.2022 - 12:52

    Darısı başımıza. İnşallah bizde birşeyler planlariz veya planlanmıştidır da bizim haberimiz yoktur.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.