Mevlüt Uysal'dan UBER açıklaması: Değiştirilebilir!

Mevlüt Uysal'dan UBER açıklaması: Değiştirilebilir!
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, UKOME'nin aldığı UBER kararı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kararın, turizm araçlarına verilen belgeyle taksi hizmeti verilmesini engellemeye dönük olduğunu belirten Uysal, ''Turizmcileri rahatsız eden bir durum varsa alınan kararlar yeniden değerlendirilir.'' dedi.


Maltepe'de Okul Aile Birliği temsilcileri ile bir araya gelen Mevlüt Uysal, UKOME'nin aldığı ve acenteleri transfer yapamaz hale getiren UBER kararları ile ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtladı.UBER ile ilgili verilen kararın İBB'nin verdiği belgelerin turizm dışında kullanılmasını engellemeye dönük olduğunu savunan Mevlüt Uysal, ''Turizmcilerin işine engel olan bir durum varsa yeniden değerlendirilir.'' dedi.

''TURİZMCİLERİN TEDİRGİN OLDUĞU KONULARDA YENİ KARARLAR ALINABİLİR''

Turizmcilerden, ''yedi kişiden az kişi gelirse turisti havalimanından alamayacak mıyız?'' eleştirisinin geldiğini hatırlatan Uysal, bununla ilgili toplantıların yapıldığını kaydetti. ''Amacımız turizmcilerin, İstanbul’a gelen turistleri rahat bir şekilde ağırlamasına engel olmak değil. Amacımız turizm belgesi ile taksicilik yapılmasının önüne geçilmesi.'' diyen Uysal, turizmcilerin tedirgin olduğu konularla ilgili yeni kararlar alınabileceğini ve mevcut kararların değişebileceğini ifade etti.


Bu Haber 05.06.2018 - 11:20:56 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.