Mehmet Nuri Ersoy’dan yabancı işçi açıklaması

Mehmet Nuri Ersoy’dan yabancı işçi açıklaması
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, A Haber canlı yayınında yabancı çalışanların istihdam edilmesi hakkında konuştu.

A Haber kanalının canlı yayınında sektörün gündemine ilişkin açıklamalarda bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, turizm sektörünün yabancı personel çalıştırmak istediği, bunun önünde yasal engel bulunup bulunmadığı şeklindeki soruya da yanıt verdi.

“Yabancı işçi limiti var”

Yerli istihdamın öncelikli olması gerektiğini belirten Mehmet Nuri Ersoy, “Yabancı çalışanların istihdam edilmesi için limit var. Bir limit koyuyoruz. Yerli istihdamın bizim için öncelikli olması lazım. Onu korumamız gerekiyor. Bizim kendi vatandaşımızı istihdam etmemiz lazım. Turizm okullarıyla bunun adımını attık. İkinci adım da bölgelerden personel transferi. Herkes kendi bölgesinde çalışmak zorunda değil. Bunun için lojman gerekiyor, bunun stratejisini de oluşturduk.  Mart ayı itibariyle lojman arsası ihalelerine başlayacağız. Otellerin yoğun olduğu ve lojman ihtiyacı olan bölgelerde lojman yapabilecekleri tahsis ihalelerine çıkacağız. Bu sorunu da birkaç yıl içinde kökten çözmüş olacağız. Olayın farkındayız ve onunla ilgili gerekli adımları attık.” şeklinde konuştu.Bu Haber 14.01.2022 - 08:57:28 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.