Mehmet Nuri Ersoy: İstanbul’un turist sayısı mayısta 2019'u geçti

Mehmet Nuri Ersoy: İstanbul’un turist sayısı mayısta 2019'u geçti

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ankara Resim ve Heykel Müzesi'nde düzenlenen Başkent Kültür Yolu Festivali açılış töreninin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.


Ankara Resim ve Heykel Müzesi’nde düzenlenen Başkent Kültür Yolu Festivali açılış töreninin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Mayıs ayında İstanbul'a gelen ziyaretçi sayısının 2019'un aynı ayının yüzde 30-35 üzerine çıktığını belirtti.

“İstanbul’da yaptığımız yatırımların karşılığını görmeye başladık”

Turizmin gelişmesi açısından kültür ve sanata yapılan yatırımların çok önemli olduğuna dikkat çeken Ersoy, “Kültür ve sanat turizm ile birleştiği zaman muazzam sonuçlar elde ediyoruz. İstanbul’a yaptığımız yatırımların karşılığını görmeye başladık. Bu sene mayıs itibariyle 2019’un yüzde 30-35 üzerinde turist almaya başladı. Yaptıklarımızın sonuçlarını çok kısa sürede vermesi açısından kültür ve sanata yapılan yatırımlar çok önemli. Bundan sonra da bu tarz yatırımlara olan ilgimizi artırmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

“Şehirlerimizin yeni marka yüzlerini oluşturmaya çalışıyoruz “

Kültür ve sanatın turizmin vazgeçilmez parçası olduğunu söyleyen Bakan Ersoy, “Kültür ve sanat, turizmin vazgeçilmez parçaları. Eğer siz turizm ülkesi, turizm şehri olmak istiyorsanız zaten birçok rakibiniz var demektir. Diğer rakiplerinizden size özgü kültürünüz ve sanatınızla ayrışıyorsunuz. Bu etkinliklere uluslararası etkinlikleri de dahil ediyoruz. Şehirlerimizin yeni marka yüzlerini oluşturmaya çalışıyoruz. Bu şehrin kültür ve sanatta da marka olduğunu göstermek istiyoruz. Bu da o şehirlerimizi yabancılar açısından cazibe noktası haline getiriyor” açıklamasında bulundu.Bu Haber 28.05.2022 - 10:05:57 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.