Mehmet Nane: Uçak biletleri zamlanmalı

Mehmet Nane: Uçak biletleri zamlanmalı

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet Nane, mevcut tavan fiyatların uçuş maliyetlerini karşılamadığını ileri sürdü.


Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet Nane, uçak bileti tavan fiyatlarının uçuş maliyetini karşılamadığını söyledi. Nane, mevcut durumun 2022'de değişmesini (bilet tavan fiyatına zam gelmesini) beklediğini kaydetti.

"Bir saatin üzerindeki uçuşlardan zarar ediyoruz"

Pegasus’un sahip olduğu uçak filosunun yaşını aşağı çekerek yeni uçakların alınması gerektiğini belirten Mehmet Nane, yeni uçakların çok daha çevreci ve yakıt verimliliklerinin yüksek olduğunu açıkladı. 2022 yılı beklentileri hakkında konuşan Nane, yaptığı açıklamada “Net nakit oranı pozitif olan az sayıda şirketten biriyiz. Tavan fiyat çok ciddi baskı unsuru olacak noktada, şu anki tavan fiyat ile 1 saatin üzerindeki uçuşlardan zarar ediyoruz. Döviz, yakıt ve Türkiye'deki maliyet unsurlarına duyarlılığımız var.” dedi.Bu Haber 30.12.2021 - 14:46:55 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Yakup Mayda 01.01.2022 - 11:15

    En kisa zamanda iflas ettiginizi duymak umuduyla cunku ben size hakkimi helal etmiyorum.

  • Guluzar yildirim 30.12.2021 - 11:37

    Siz önce miletin bilet iadelerini ödeyinde sonra zamdan bahsediniz

  • Seyfi yasar 30.12.2021 - 04:27

    Sayın nane nin dediklerine itimat etmek okadar zor ki! Aylar öncesinden hiçbir çalışan arkadaşımızı işten cikarmayacagiz,. Bu zor dönemde kimseyi mağdur etmeyecegiz, sendikaya üye olmak her çalışanın anayasal hakkıdır diyerek melek patronculuk yaparken 2 temmuz itibariyle onlarca çalışan kalifiyeli yıllardır pegasusa emek vermiş, başarı ödülleri almış personellerini bir bir işten çıkardilar. Şimdi zarar ediyoruz diyorsa emin olun yalandır.

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.