Mehmet Nane, Pegasus’un yönetim kurulu başkanı oldu

Mehmet Nane, Pegasus’un yönetim kurulu başkanı oldu

31 Mart 2022 tarihinden bu yana Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapan Mehmet Nane, 30 Mart 2023 tarihi itibarıyla Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi.


Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet Nane, 30 Mart 2023 Perşembe günü gerçekleştirilen olağan genel kurul toplantısı sonrasında yönetim kurulunun aldığı kararla yönetim kurulu başkanı seçildi. Mehmet Nane Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini, 17 yıldır bu görevi üstlenen Ali Sabancı’dan devraldı. Ali Sabancı Esas Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerine devam edecek.

Pegasus Hava Yolları’na 2016 yılının Mart ayında geçiş yapan Mehmet Nane, 6 yıl boyunca şirketin CEO’luk görevini yürüttü ve ardından 2022 yılının Mart ayında Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini üstlendi. Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) yönetim kurulu ile icra kurulu başkanlığı, Türkiye Özel Sektör Havacılık İşletmeleri Derneği (TÖSHİD) yönetim kurulu başkanlığı gibi ulusal ve uluslararası kuruluşlarda üstlendiği görevlerini halen sürdüren Nane, Pegasus Hava Yollarındaki görevine Yönetim Kurulu Başkanı olarak devam edecek.Bu Haber 30.03.2023 - 13:50:09 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.