Mehmet Kamçı: Coral'ı global marka yapacağız

Mehmet Kamçı: Coral'ı global marka yapacağız
Oti Holding, dünyadaki tur operatörlüğü hizmetlerini Coral Travel altında toplayacak. Şirketin Pazarlama Müdürü Kamçı "Coral'ı global marka yapacağız" dedi


Türkiye'deki tur operatörlüğü faaliyetlerini Odeon markasıyla yürüten ve 2014'te iştiraklerinden biri olan Coral Travel'a geçiş yapan Oti Holding, Coral'ı global bir marka yapmayı hedefliyor. Ukrayna, Polonya ve Gürcistan'da da farklı markalar altında tur operatörlüğü yürüten şirket, bu yıl hepsini Coral çatısı altında toplayacak. Sabah Gazetesi'nden Betül Alakent, Coral Travel İç Pazar Satış ve Pazarlama Müdürü Mehmet Kamçı ile Odeon'dan Coral'a geçiş sürecini ve hedeflerini konuştu.

2014'te Odeon Tur'dan Coral Travel'a doğru bir geçiş yaptınız. Neden böyle bir karar aldınız?


2014'te Odeon'den Coral'a geçiş süreci yaşadık. 2015 başında da Odeon'u yer hizmetleri veren bir marka haline dönüştürdük ve Türkiye'deki tur operatörlüğü faaliyetlerimizi Coral Travel ile devam etme kararı aldık. Coral'ı global bir marka yapmayı hedefliyoruz. Coral, artık Oti Holding'de tur operatörlüğü yapan tek marka olacak.

Peki Odeon Tur markasıyla nasıl bir çalışma yürüteceksiniz?


Oti Holding, kaynak pazarları Rusya, Ukrayna, Polonya ve Gürcistan başta olmak üzere 30'dan fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Odeon Tur, bu ülkelerdeki turistlerin yer hizmetlerini yürütecek. Eskiden Türkiye'de satan firma da misafiri karşılayan da Odeon'du. Şimdi Türkiye'de misafirle muhatap olan firma Coral, yer hizmetlerini Coral Travel markasıyla Odeon yapıyor. Böylece diğer kaynak pazarlarla birlikte bir sinerji ortaya çıkıyor.

YURTDIŞINDA İKİ KAT BÜYÜYECEĞİZ

Coral Travel Türkiye'de hangi alanlarda faaliyet gösteriyor?


Yurtiçi, yurtdışı, Kıbrıs ve gemi turları satıyoruz. Türkiye'de operasyonlarımızın yüzde 75'ini yurtiçi, yüzde 15'ini Kıbrıs, yüzde 10'unu da yurtdışı turlar oluşturuyor. Ama makas bu yıl açılacak. 2014'te daha radikal ve agresif bir politika izleyeceğiz.

Bu yıl hedefiniz ne?


2014'te toplamda 85 bin kişi taşıdık. Hedefimiz yüzde 70 oranında bir büyümek ve 150 binli rakamları yakalamak. Haberin linki


Bu Haber 15.01.2015 - 11:01:21 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.