Mehmet Ersoy Hatay'da konuştu: Yetmez!

Mehmet Ersoy Hatay'da konuştu: Yetmez!
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, iyi yemeklere, tescilli binalara ya da güzel kıyılara sahip olmanın turizm kenti olmak için yeterli olmadığını söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Hatay'a yaptığı ziyarette hem kentteki müzeleri gezdi hem de kentin turizmine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Akdeniz Bölgesi gezileri kapsamında Hatay’a giden Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Gaziantep gibi Hatay'ın da Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü'nden (UNESCO) tescilli bir gastronomi kenti olduğunu belirterek ''Hatay'ı hem tanıtım hem turizm açısından geliştirmek için ne gerekiyorsa yapmaya kararlıyız." dedi.

''HATAY'I TURİZMDE GELİŞTİRMEYE KARARLIYIZ''

Meclis Kültür Sanat Merkezi'ni, Hatay Arkeoloji Müzesi'ni ve Hatay Devlet Müzesi’ni ziyaret eden Ersoy, miladın başlangıcından bu yana Hatay'da gastronominin öne çıktığını belirtti. Ersoy, ''Açıkçası Hatay gastronomisi, kültürü, tarihi, arkeolojisi açısından çok değerli bir şehir. Turizmle ilgili birçok değeri içinde kapsıyor üstelik bunlara bir de denizi ekliyor. Biz açıkçası ciddi bir şekilde doğru bir planlamayla Hatay'ı hem tanıtım hem turizm açısından geliştirmek için ne gerekiyorsa yapmaya kararlıyız." ifadelerini kullandı.

''TURİZM KENTİ OLMAYA YETMEZ''

Gastronomide çok iyi değerlere sahip olunmasının gastronomi kenti olmaya, tescilli binalara sahip olunmanın turizm kenti olmaya ve çok güzel kıyılara sahip olmanın iyi bir deniz-kum-güneş destinasyonu olmaya yetmediğini kaydeden Ersoy, ''Bizim Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızla, İl Özel İdaremizle, Kültür ve Turizm Bakanlığımızla çok detaylı bir çalışma kapsamında, bu değerleri birleştirici bir planla turizme kazandırmamız gerekiyor." dedi.Bu Haber 02.03.2019 - 17:21:53 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.