Mehmet Cengiz’den yeni hava yolu şirketi

Mehmet Cengiz’den yeni hava yolu şirketi

Mehmet Cengiz’in yeni bir hava yolu şirketi kurduğu belirtildi.


İstanbul Havalimanının iki ortağından biri olan Mehmet Cengiz’in 13 Haziran’da Unison Havacılık Anonim Şirketi adında yeni bir hava yolu şirketi kurduğu ifade edildi.

Sözcü’den Yusuf Demir’in haberine göre şirketin sermayesi 36 milyon 140 bin 750 TL olarak gösterilirken şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz, Başkan Yardımcısı Ekrem Cengiz, Yönetim Kurulu Üyesi ise Şeref Cengiz oldu.

Şirketin turistik ve gezi amaçlı havayolu yolcu taşımacılığı ve hava taksi taşımacılığı alanında çalışacağı kayıtlara geçti.

Ticaret sicil kaydında yeni şirketin iş konusu şöyle özetlendi:

-Hava taşımacılığı ile ilgili yurtiçi ve yurtdışı hatlarda tarifeli yada tarifesiz yolcu ve yük taşımacılığı faaliyetlerinde bulunmak,

-Uçak ve Helikopterleri kullanmak suretiyle hava taksi, ambulans hizmetlerinde bulunmak.

-Yurtiçi ve yurtdışı havayolları ile kargo ve posta hizmetleri faaliyetlerinde bulunmak,

-Charter anlaşmaları yaparak hava yolu ile yolcu taşımak, uçak ve helikopterlerle turistik turlar ve geziler düzenlemek, bu tür gezilere aracılık etmek, bu maksatla hava taşıma filoları kurmak bunları işletmek ya da işlettirmek,

-Her nevi uçak ve helikopter ile bunlara ait yedek parça, aksam ve aksesuarlarının ithalini, ihracını ve ticaretini yapmak bunları kiralamak kiraya vermek.Bu Haber 05.08.2022 - 13:45:35 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.