Mayıs tatilinde Rus turistin yüzde 53'ü Türkiye dedi

Mayıs tatilinde Rus turistin yüzde 53'ü Türkiye dedi
Rusların geleneksel bayramı mayıs tatilinde Türkiye talebinde adeta patlama yaşandı. 9 günlük tatilde, yurt dışına tatile giden her 100 turistten 53'ünün tercihi Türkiye oldu.


Rusyalı turistlerin bu sene mayıs tatillerinde yurt dışında en fazla ziyaret ettikleri destinasyon eyüzde 52,9 ile Türkiye oldu.Türkiye'yi Kıbrıs (yüzde 10,72), Tunus (yüzde 5,19), Birleşik Arap Emirlikleri (yüzde 4,86) ve Yunanistan (yüzde 4,52) takip etti.

Rosturizm'den yapılan açıklamaya göre, Rusya'da mayıs tatilinde bu sene yurt içi turizminde de geçmiş senelere göre ciddi büyüme oldu.

TürkRus.com'un Ria'dan aktardığıhabere göre, Rusya'da bu sene 1-10 Mayıs tarihleri arasında yurt içi uçak bilet satışlarında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 63 artış kaydedildi.

Rusya içinde mayıs tatillerinde en fazla tercih edilen destinasyonlar Soçi, Simferopol, Krasnodar, St.Petersburg ve Kaliningrad oldu.

Aviasales'ın verilerine göre, Mineralnıye Vodı, Mahaçkale, Rostov-na-Donu, Samara ve Kazan da 1-10 Mayıs tarihleri arasında en fazla ziyaret edilen yurt içi destinasyonlar arasına girdi.


Bu Haber 15.05.2018 - 10:15:18 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.