Martı GYO’dan rekor büyüme

Martı GYO’dan rekor büyüme

Olağan Genel Kurulda Martı GYO’nun sermayesinde büyük bir artış yaşandığı açıklandı


Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (Martı GYO) Olağan Genel Kurulu,  The Artisan Hotel İstanbul’da gerçekleştirildi.

Genel Kurulda Martı GYO yönetimi de yeniden belirlendi. Martı GYO yeni Yönetim Kurulunda Nurullah Emre Narin (Başkan), Mine Narin (Başkan Yardımcısı), Pakize Oya Narin (Üye), Ersin Taranoğlu (Bağımsız Üye), Halil Bülent Çorapçı (Bağımsız Üye), Mehmet Erdoğan (Üye), Hüseyin Ferit Volkan (Üye), Zekeriya Serhan Altınordu (Üye) ve Hasan Emre Temelli (Üye) yer aldı.

Genel Kurulda görüşülen 01 Nisan 2021 – 31 Mart 2022 özel hesap dönemine ilişkin Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Bağımsız Denetim Rapor, SPK ve TTK bilanço ve kâr-zarar hesapları ortaklara sunuldu.  31 Mart 2022 tarihli değerleme raporlarına göre; bilanço yatırım amaçlı gayrimenkulde yaşanan yüzde 129’luk artışın da etkisi ile aktif toplamın, yüzde 91 artış kaydederek 2 milyar 133 milyon TL’ye ulaştığı görüldü. Martı GYO’nun kısa vadeli yükümlülüklerde son iki yılda kaydettiği yüzde 343’lük azalma ve özkaynaklardaki yüzde 109’luk artış da, şirketin kaynak kompozisyonundaki performansını gösteren diğer gelişmeler olarak öne çıktı.

Ödenmiş sermayesi 330 milyon TL olan Martı GYO’nun piyasa değeri, 16 Kasım 2022 BİST kapanış hisse fiyatı ile birlikte 1 milyar 072 milyon TL'ye ulaşmış bulunuyor. 

Martı GYO Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Emre Narin, 2021 yılında gerçekleşen sermaye artışıyla şirketin güçlendiğini, 2022 yılını başarılı geçirdiklerini ve 2023 yılında da turizm sektöründe beklentilerin olumlu gözüktüğünü ifade etti. Emre Narin, gayrimenkul sektöründe son dönemde artan hareketliliğin önümüzdeki dönemde de devam edeceğine ilişkin beklentilere de dikkat çekti. Bu Haber 17.11.2022 - 15:16:37 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.