Martı'dan Marmaris'teki araziye dair açıklama: Yargı süreci devam ediyor

Martı'dan Marmaris'teki araziye dair açıklama: Yargı süreci devam ediyor
Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'ndan Marmaris'te bulunan Maliye Bakanlığı Eğitim ve Dinlenme Tesisi'nin de içinde yer aldığı arazinin, yıllık 2 milyon 601 bin lira karşılığında 10 yıllığına kiraya verilmesine dair bir açıklama geldi.Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Marmaris'te bulunan ve geçtiğimiz günlerde ihale ile 10 yıllığına kiralanan Maliye Bakanlığı Eğitim ve Dinlenme Tesisi'nin de içinde bulunduğu araziye dair bir açıklama yaptı.

Arazi, 2011 yılında 4 milyon 920 bin lira bedelle 49 yıllığına Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'ye kiralanmıştı. Şirket tarafından yapılan açıklamada, konuya dair yargı sürecinin devam ettiği, buna rağmen söz konusu tesislerin yeniden ihale edilerek kiralandığı belirtildi.

Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

''YENİ İHALE YAPILDI AMA...''

''Maliye Bakanlığı, Muğla İli, Marmaris İlçesi, Kumlu Örencik Mevkii’ndeki 2469, 2471, 2472, 2473 parsel no.lu 22 bin 581 metrekare alana sahip taşınmazları, üzerine yeni bir konaklama tesisi inşa etmek ve 49 yıl süre ile işletmek üzere kesin tahsis amacıyla en yüksek teklifi veren şirketimize ihale etmiştir.

Ancak ön izin süresi içindeki işlemler ve proje çalışmalarımız devam ederken eski tapu maliki olduğunu iddia eden şahıslar tarafından Maliye Bakanlığı’na açılan dava nedeniyle, GYO mevzuatı gereği ilgili parseller portföyümüze alınamamıştır.

Bu hukuki durum nedeniyle konu yargıya intikal etmiştir ve devam etmektedir. Bu arada Maliye Bakanlığı 12.05.2017 tarihinde söz konusu parseller üzerindeki mevcut Maliye Kampı tesislerinin kullanımı amacıyla 10 yıllık bir kiralama ihalesi yapmıştır.

Yargı süreci devam etmektedir.''Bu Haber 14.05.2017 - 16:47:07 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.