Marriott 2022’nin sonuna kadar Türkiye’de 10 tane otel açacak

Marriott 2022’nin sonuna kadar Türkiye’de 10 tane otel açacak
Küresel otel zinciri Marriott, 2022’nin sonunda kadar Türkiye’de 10 tane otel açacağını açıkladı.


Marriott International, 2022'nin sonuna kadar 10 otel açma hedefiyle Türkiye'deki portföyünü genişletme planlarını açıkladı. Planlanan açılışlarla birlikte, 2022'nin sonuna kadar şirketin Türkiye'deki portföyü sekiz pazarda 43 otel ve 7.000’i aşkın odaya ulaşacak. Pazara yönelik uzun vadeli odağına vurgu yapan şirket, yakın zamanda Four Points by Sheraton markası altında iki yeni anlaşma imzaladığını duyurdu.

Begüm Kaya

Marriott International Türkiye İş Geliştirme Direktörü Begüm Kaya, “Marriott International'ın Türkiye pazarında başarılı operasyonlarla dolu güçlü bir geçmişi var” dedi. “Zengin marka portföyümüz, birinci sınıf dağıtım ve rezervasyon platformumuz ve kapsamlı sadakat ve seyahat programımız Marriott Bonvoy ile yatırımcılarımızın ve iş ortaklarımızın Türkiye’de bize duydukları güvene minnettarız.” dedi.

İş ve tatili birleştirip ev konforu arayanlar için

Marriott’un uzun dönem konaklamalar için geliştirdiği Residence Inn by Marriott markası, bu yıl içerisinde Residence Inn by Marriott İstanbul Ataşehir ismiyle açılacak. Konseptte tam donanımlı mutfak, ayrı oturma ve uyku alanları bulunuyor. Markanın hedef kitlesi ise iş-tatil seyahatlerini birleştirerek modern ev konforu arayan misafirler.

İki tane Autograph Collection daha açacak

Yeni açılan Orientbank Hotel İstanbul, Autograph Collection’ın ardından, İstanbul’da iki tane daha Autograph Collection açılması planlanıyor. The Burdock, Autograph Collection 2021'de Karaköy’de, Orient Occident Hotel, Autograph Collection 2022'de İstanbul’da tarihi yarım adada açılacak.

elta Hotels by Marriott, 2019 yılında Delta Hotels by Marriott İstanbul Haliç'in açılışıyla Türkiye pazarına giriş yaptı. Markanın, 2021 yılı sonunda Delta Hotels by Marriott İstanbul Levent'i açması planlanıyor.

Sheraton İstanbul-Esenyurt önümüzdeki yıl açılıyor

Sheraton İstanbul City Center ve Sheraton İstanbul Levent'in açılışlarının ardından markanın önümüzdeki yıl Sheraton İstanbul Esenyurt'u açması bekleniyor. Yerli müşteriler ve misafirlerin bir araya geldiği bir buluşma noktası olan köklü marka Sheraton’un yeni konsepti sosyalleşmeyi, üretkenliği, kişiselleştirmeyi mümkün kılan hizmetler ve tasarımlar sunuyor. Şirketin amiral markası Marriott Hotels de çok yeni açılan İzmir Marriott Hotel ile Türkiye'deki portföyünü daha da büyütmeyi planlıyor.

Ritz Carlton Residence ve Sheraton Residence 2022 yılında açılıyor

Markalı rezidanslara güçlü bir talep olduğunu belirten Marriott International, şu anda Türkiye'de Le Méridien Residences-Bodrum ve The Ritz-Carlton Residences-Bodrum da dahil olmak üzere üç tane markalı konut projesi yapıyor. Yakın zamanda açılan The Ritz-Carlton Residences-Bodrum Avrupa, şirketin Orta Doğu ve Afrika bölgesindeki ilk bağımsız markalı konut (yanında otel yer almayan markalı konut) projesi.

2022 yılında şirketin The Ritz-Carlton Residences-İstanbul ve The Residences at Sheraton-İstanbul Esenyurt'u açması bekleniyor.

Dönüşüm fırsatlarında artış

Şirketin pazardaki büyümesinin büyük bir kısmı geçmişte yeni inşa edilen otellerden oluşsa da, hali hazırda dönüşüm fırsatlarında ciddi bir artış söz konusu. ŞSon iki yılda ülke genelinde altı dönüşüm anlaşması imzalayan şirket 2019’dan beri, Sheraton İstanbul City Center ve Sheraton İstanbul Levent de dahil olmak üzere bu projelerden beş tanesini hali hazırda Marriott International markası altında işletmeye açtı.Bu Haber 17.08.2021 - 14:51:41 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.