‘Marmaris’te görülen şey Akdeniz zarganası’

‘Marmaris’te görülen şey Akdeniz zarganası’

Marmaris’te köpek balığı diye paylaşılan görüntilerdeki balığın Akdeniz zarganası olduğu belirtildi.


Mısır’da meydana gelen köpekbalığı saldırılarının ardından bir köpekbalığı haberi de Marmaris’ten geldi.

ABC'nin özel haberine göre denizdeki yurttaş, elindeki uzun paspası köpekbalığına doğru uzattıktan sonra kafasına vurdu. Köpekbalığı da kafasına aldığı darbelerin ardından hızlıca denizin derinliklerine doğru kaçtı.

Ancak yaban Hayatı uzmanı Dr. Yasin İlemin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, o hayvanın köpekbalığı değil, Akdeniz zarganası olduğunu ifade etti. İlemin, zargananın sırt yüzeyinden dolayı köpekbalığı ile karıştırıldığını söyledi.

Yaban Hayatı Uzmanı Dr. Yasin İlemin'in paylaşımları şu şekilde;

" O hayvan köpekbalığı değil! AKDENİZ ZARGANASI (Tetrapturus belone) sırt yüzgecinden (dorsal yüzgeç) dolayı köpekbalığı ile çok karıştırılıyor. Deniz yüzeyinde görünen her sırt yüzgeci köpekbalığına ait değildir. Yunus türü olabilir. Bir Akdeniz zarganası olabilir. Akdeni zarganası sırt yüzgeci daha dik ince ve kafaya yakın olur kıyıdaki balıklar ile beslenir.Bölgede görülen kum köpekbalığı yüzgeci ise daha basık ve üçgen. Kum köpekbalığı (Carcharhinus plumbeus) insana saldırmaz. Akdeniz Zarganası da saldırmaz…"Bu Haber 04.07.2022 - 19:53:11 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.