Mardan Palace'ın sahibi İsmailov'un iflası isteniyor

Mardan Palace'ın sahibi İsmailov'un iflası isteniyor
Antalya'da bulunan Mardan Palace otelinin sahibi Telman İsmailov'un iflasının istendiği belirtiliyor. İsmailov'dan 286 milyon dolar alacağı bulunan Bank Moskvı'nin resmen mahkemeye başvurarak ATS Grubu'nun iflasının kabul edilmesini istediği kaydedildi.


TürkRus.com'da yer alan habere göre, Rusya'da yeni çıkan 'gerçek kişilerin iflasına ilişkin yasanın' ilk kurbanı Mardan Palace'ın sahibi Telman İsmailov oldu. AST Grubu’nun ve Türkiye’deki Mardan Palace’ın sahibi olan ve Moskova’da kapatılan Çerkez Pazarı’ndan dolayı  girdiği borçlardan kurtulamayan Azeri asıllı ünlü Rusyalı oligark Telman İsmailov için iflas başvurusunda bulunuldu.

Bank Moskvı bankası, mahkemeye başvurarak, Telman İsmailov’un iflasının kabul edilmesi talebinde bulundu. Banka böylece, İsmailov’un kişisel olarak kefil olduğu 286 milyon dolarlık krediyi geri almayı umuyor.

Verilen kredilerde ayrıca, İsmailov’un Türkiye’deki lüks oteli Mardan Palace ile ilişkili Ast İnşaat Taahhüt Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ile Olimpus İnşaat Turizm Gıda Otelcilik Nakliye Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi’nin kefil olarak göründüğü belirtiliyor.

İsmailov’un, kefil olarak Bank Moskvı’ya 1 Ekim 2015 itibarıyla 286 milyon 412 bin dolar borcu bulunduğu belirtilen başvuruda, “Telman İsmailov'un uzun süredir parasal yükümlülüklerini yerine getirmediği göz önünde bulundurulduğunda, ödeme gücü olmadığı sonucuna varılabilir” deniliyor.

Borçlarından bir türlü kurtulamayan İsmailov’un, zamanının büyük bölümünü Türkiye’de geçirdiği belirtiliyor.

Yeni yürürlüğe giren yasa uyarınca, Rusya'da 500 bin rubleden fazla borcu olan vatandaşlar iflas kaydında bulunabilecek. Ülkede 2 milyon 250 bin vatandaş iflas başvurusu yapabilecek.Bu Haber 06.10.2015 - 12:43:01 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.