Mardan Palace'da son dakika gelişmesi: İhale iptal oldu, işte nedeni

Mardan Palace'da son dakika gelişmesi: İhale iptal oldu, işte nedeni
Borçlarından dolayı Antalya 4. İcra Dairesi tarafından ihaleye çıkarılan Mardan Palace ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. otelin sahibi Telman İsmailov, ihaleden dakikalar önce icranın yapılacağı yere gelerek borçları ödeme taahhüdünde bulundu.


Hürriyet'ten Dinçer Gökçe ve Salim Uzun'un haberine göre Mardan Palace'ın icradan satışıyla ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Otelin sahibi Telman İsmailov, ihalenin yapılacağı andan dakikalar önce icra müdürlüğüne 100 milyon dolarlık borç ödeme taahhüdünde bulundu. Otelin satışı iptal oldu.

Bu taahhüt ile birlikte satış düştü. İsmailov’un taahhütte bulunduğu borç miktarı 100 milyon dolar. Bir başka ifade ile oteli satışa çıkan Halkbank bu borç taahhüdü ile alacağını garanti altına almış oluyor.

TEK FİRMA KATILDI

Antalya 4. İcra Müdürlüğü’nde yapılan ihaleye tek bir firma katıldı. İstanbullu SBK Holding A.Ş. katıldı. Edinilen belgelere göre 144 milyon dolarlık teminat mektubunu hazırlayarak ihaleye girdi. Ancak İsmailov’un bu hamlesi ile birlikte ihale süreci düştü. İsmailov borç taahhüdünde bulunduğu 100 milyon doları 4 yıl içinde 25’er milyon dolar olarak ödeyecek.


Bu Haber 03.06.2015 - 14:38:38 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.