Mardan Palace'a bir kötü haber daha

Mardan Palace'a bir kötü haber daha
Antalya’da bulunan 7 yıldızlı Mardan Palace ile ilgili yeni bir icradan satış kararı hazırlığı yapıldı. Garanti Bankası 203 milyon lirayı bulan alacağı nedeni ile otelin icradan satışını istedi. İcradan satış ihalesi ekim ayı ortasında. Mardan Palace’nin avukatından ise ‘Banka ile görüşmelerimiz sürüyor” açıklaması geldi.


650 milyon lira değer biçilen Mardan Palace için geçtiğimiz haziran ayında da icradan satış kararı alınmıştı. Halkbank’ın 60 milyon doları aşkın alacağı nedeni ile yapılan satış hazırlığı, Mardan Palace’nin sahibi AST İnşaat Turizm Taahhüt A.Ş.’nin borç ödeme vaadine bulunması nedeni ile iptal edilmişti. Anılan taahhüt kapsamında AST İnşaat tarafı söz konusu borcunu 4 eşit taksitte ödeme sözü verdi. Hazırlanan taahhütname taraflar arasında imza altına alınmıştı.

YENİ BİR SATIŞ KARARI ALINDI

Antalya’da satışın iptal edildiği günden bir sonraki gün İstanbul 10. İcra Müdürlüğü’nden yeni bir satış kararı alındığı ortaya çıktı. Hurriyet.com.tr’nin edindiği belgeye göre 4 Haziran günü alacaklı Garanti Bankası A.Ş. avukatı Ali Özgür Yeşiltepe, 203 milyonu bulan alacakları için icradan satış kararı aldı. Karara göre otel için belirlenen bedel 650 milyon TL. Otelin yanında bulunan villalar için ise 69,7 milyon TL değer biçildi.

İCRA İHALESİ EKİM AYI ORTASINDA

Söz konusu karar Antalya İcra Müdürlüğü’ne gönderildi. Satış işlemi Antalya 6. İcra Müdürlüğü tarafından yapılacak. Satış günü olarak ise 14 Ekim tarihi belirlenmiş durumda. Müdürlük, satış hazırlıklarını tamamladıktan sonra söz konusu ilanı ay sonuna kadar yayımlatması bekleniyor.

BANKA İLE GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

Avrupa’nın en lüks oteli unvanına sahip Mardan Palace ile ilgili yeni bir icra takibi başlatılması konusunda soruları yanıtlayan Mardan Palace vekili Avukat Fatih Dülger ise şunları kaydetti:

“Böyle bir talimat var, yazışmalar yapılıyor. Ancak satış günü yok şu an için. Talep tarihine bakıldığında 3 Haziran tarihini yani Halk Bankası sürecini görüyoruz. O dönemde bu banka ile bir protokol yapıldı. Bu protokol neticesinde Garanti Bankası ile ilgili bir aşama kaydedilmediği için bu talepte bulunulmuş. Banka ile görüşmeler sürüyor. Süre kaybolmaması için hukuki prosedür işletilmiş.”

Mardan Palace yetkililerinden ise konuya dair bir açıklama yapılmadı. (Hürriyet-Dinçer Gökçe)
Bu Haber 13.08.2015 - 09:24:53 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.