'Makarna yiyip, günde 10 dolar harcayan turisti istemiyoruz'

'Makarna yiyip, günde 10 dolar harcayan turisti istemiyoruz'

Yeni Zelanda Turizm Bakanı Stuart Nash, 'Günde 10 dolar harcayan, karınını makarna ile doyuran turistleri hedeflemeyeceğiz." dedi.


Turizm Güncel - Dış Haberler

Yeni Zelanda Turizm Bakanı Stuart Nash, hedefledikleri turistlerle ilgili tartışma yaratacak açıklamalarda bulundu.

Günde 10 dolar harcayıp karnını makarna ile doyurarak ülkeyi gezen turistleri hedeflemeyeceklerini söyleyen Stuart Nash, daha önce de benzer açıklamalarda bulunmuş, bütçeli turistlere karşı öfkesini dile getirmişti.

"Business uçsun, helikopter kiralasın, pahalı yemekler yesin"

"Sırt çantalı turistleri bekliyoruz. Ancak makarna yiyip günde 10 dolar harcayarak Yeni Zelanda'da nasıl gezileceğini Facebook'ta paylaşan insanları hedeflemiyoruz" diyen Nash 2020 yılında da "Business class veya premium uçan, helikopter kiralayan ve pahalı yemekler yiyen turistleri hedefleyeceğiz" açıklamasını yapmıştı.

"Zengin turistler daha büyük çevresel ayak izi bırakıyor"

'Yüksek kaliteli' (zengin) turistleri ağırlamak istediklerini söyleyen Stuart Nash'ın yaklaşımına tepki ve eleştiriler de geldi. Stuart Nash'ın hedeflediği zengin turistlerin gittikleri ülkelerde daha yüksek bir çevresel ayak izi bıraktıklarına dikkat çeken uzmanlar, bu turistlerin ekonomiye daha büyük katkı da sağlamadıklarını belirtiyor.Bu Haber 12.08.2022 - 20:25:46 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
Henüz yorum yapılmadı.
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.