Mahkemeden Ali Güreli’yi sevindiren karar

Mahkemeden Ali Güreli’yi sevindiren karar

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 14. Hukuk Dairesi, Ali Güreli ve şirketin diğer ortaklarıyla ilgili olarak İstanbul 3. Asliye Ticaret Mahkemesi’nin verdiği kararı bozdu.


Bodrum-Türkbükü’ndeki tahsisi iptal edilen arazinin İngiliz şirkete 5 milyon euroya satılmasıyla ilgili davada yeni bir gelişme yaşandı. İstanbul 3. Asliye Ticaret Mahkemesi’nin Ali Güreli ve ortaklarının sahipliğindeki BTO AŞ’ye ait arazinin İngiliz Volia Limited’e satışının hukuksuz olduğu yönündeki kararı, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 14. Hukuk Dairesi tarafından bozuldu.

Karar sonrası bir açıklama yapan TTYD Başkan Yardımcısı ve Contemporary Istanbul’un yönetim kurulu başkanı Ali Güreli, kendisinin ve ailesinin itibarını rencide edici ve devam eden bir dosyada mahkemeyi etkileme ihtimali taşıyan haberlerin yayılmaya çalışıldığını ancak TC İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi, 14. Hukuk Dairesi’nin 2019/2043 ve 2020/279 numaralı kararıyla ilk mahkemenin bu yanlı yayınlara zemin oluşturan kararının usulden ve esastan bozduğunu belirtti.

Ali Güreli, “Daha önceki açıklamalarımda belirttiğim üzere dava konusu olan bir konuda görüş bildirmeyi temel bir hukuk ilkesi olarak benimsemiyor, aksine reddediyorum. Bu karar bizi haklı bulmuştur. Bundan sonraki süreçte de hukukun doğruyu saptayarak yerini bulacağına inanmaktayım. Yargı bundan sonra da hukuk kurallarına göre kendi sürecini takip edecektir. Hukukçularımız durumu izlemekte ve gerekli adımları atmaktadırlar” dedi.

Güreli açıklamasının devamında, “Bu açıklamayı kamuoyunu bilgilendirmek için yapmayı inandığım açıklık ilkesinin bir gereği sayarak gerçekleştiriyorum” ifadelerini kullandı.Bu Haber 12.03.2020 - 10:48:45 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.