Lufthansa yeni şirket kurdu, ağırlığı tatil uçuşlarına verecek

Lufthansa yeni şirket kurdu, ağırlığı tatil uçuşlarına verecek
Alman hava yolu grubu Lufthansa, pandemi sonrası en hızlı toparlanacak segmentin tatil uçuşlarını olduğunu belirterek, bu alanı tek elden kontrol etmek için Frankfurt merkezli yeni bir şirket kurdu.

TurizmGüncel – Dış Haberler

Büyük bir ekonomik kriz yaşayan ve son olarak Alman devletinden 9 milyar euro kredi desteği alan Lufthansa, Covid-19'la beraber iş seyahatlerinde yaşanan büyük sonrası, tatil uçuşlarına ağırlık vermek için harekete geçti.

Tatil uçuşlarında büyüme fırsatı görüyor

İş seyahatleri ve şehir gezilerinde acımasız bir rekabet yaşanacağını düşünen Lufthansa, çıkış yolunu turistik uçuşlarda buldu. Bu amaçla şirket, tatil uçuşlarındaki büyüme fırsatlarını değerlendirmek için yeni bir şirket kurdu.

Frankfurt merkezli olarak kurulan Ocean GmbH'nin, Lufthansa Grubunun kısa ve uzun mesafeli turistik uçuşlarının bir aada toplandığı yeni bir merkez olacak. Kurulan şirketin bir marka olmayacağı ancak işletme ruhsatına sahip olacağı kaydedildi.

Halihazırda turistik uçuşlar da yapıyorlar

Konuyla ilgili olarak fvw'ye konuşan Lufthansa'nın satış müdürü Heike Birlenbach, kurulan yeni şirketin Lufthansa ve Eurowings'in portföyünü tamamlayıcı bir unsur olacağını belirtti. Lufthansa'nın büyük oranda iş amaçlı uçuşlara odaklandığını, Eurowings'in ise şehir rotalarına bütçeli uçuşlr yaptığını söyleyen Heike Birlenbach, aynı zamanda her iki hava yolunun turistik uçuşlar da yaptığına dikkat çekti. Birlenbach, ''Turistik ve özel geziler, büyümek istediğimiz bir segment. Bu iki alan Covid-19'dan sonra en hızlı büyüyecek segmentler.'' dedi.

Turistik uçuşlar tek bir merkezden koordine edilecek

Yeni kuruluşun farklı sorumluluklar barındıran karmaşık durumun yerine turizm uçuşlarının tek bir merkezden koordine edilmesini sağlayacağını belirten Heike Birlenbach, bunun bir yandan etkiyi arttırırken bir yandan da maliyetleri düşüreceğini söyledi.

Mevcut durumda Lufthansa Grubunun tatil destinasyonlarına yaptığı uçuşlar Eurowings, Germanwings, Brussels Airlines ve SunExpress-Almanya tarafından gerçekleştiriliyordu. Ancak grup, SunExpress-Almanya ile Germanwins'i kapatmıştı.Bu Haber 15.07.2020 - 11:39:10 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.