Londra Büyükelçiliği: Kırmızı listeden çıkarılmayı bekliyoruz

Londra Büyükelçiliği: Kırmızı listeden çıkarılmayı bekliyoruz
Sky News'e açıklama yapan Türkiye'nin Londra Büyükelçiliği, bu hafta kırmızı listeden çıkarılmasının beklendiğini belirti.

TurizmGüncel - Dış Haberler

Londra Büyükelçiliği, bu hafta Türkiye'nin İngiltere'de kırmızı listeden çıkmasını beklediklerini belirtti.

Sky News'e açıklama yapan elçilik, "Covid-19 ile ilgili bilimsel veriler, önümüzdeki seyahat güncellemesinde Türkiye'nin kırmızı listeden çıkarılacağı yönündeki beklentimizi destekliyor." denildi.

Londra Büyükelçiliği iyimser”

Türkiye'nin mayıs ayından bu yana İngiltere'de kırmızı listede olduğu ve neredeyse tüm seyahatlerin yasaklandığı belirtilen Sky News haberinde, "Seyahat kuralları 26 Ağustos Perşembe günü gözden geçirilecek. Türkiye'nin Londra Büyükelçiliği, ülkenin kırmızı listeden çıkarılacağı konusunda iyimser. Açıklamada, Türkiye'deki vaka sayılarının şu anda İngiltere'dekinden daha düşük olduğu belirtildi. Büyükelçiliğin 'Our World In Data'dan aktardığı verilere göre, vakaların 7 günlük ortalaması Türkiye'de 232, İngiltere'de ise 464." ifadeleri kullanıldı.

AB Türkiye’nin aşı sertifikalarını kabul etme kararı aldı”

Türkiye'nin genom dizilimini geliştirdiğini ve ülkedeki yetişkinlerin yarısından fazlasının iki soz aşı olduğunu belirten Büyükelçilik, AB'nin Türkiye'de verilen Covid sertifikalarını kabul etmeye başladığına dikkat çekildi. Büyükelçilik, "Bu da Türkiye'nin neden kırmızı listeden çıkarılması gerektiğine dair bir başka kanıt. Birleşik Krallık'ın tüm gelişmeleri dikkate almasını ve Türkiye'yi kırmızı listeden çıkarmasını bekliyoruz." dedi.Bu Haber 24.08.2021 - 12:18:49 tarihinde eklendi.
Kullanıcı Yorumları
  • Hakkı demir 24.08.2021 - 07:18

    Bu vaka sayılarıyla imkansız. Ayrıca madem orada vakalar yüksek biz neden kırmızı listeye almıyoruz onları?

En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.