Kumarhane için yapıldı, helal otel oldu

Kumarhane için yapıldı, helal otel oldu
Düzce Akçakoca’da 1990 yıllarında “Kumarhane Hotel” olarak inşaa edilen proje, Türkiye’de kumarhanelerin yasaklanmasıyla “Helal Hotel” sistemiyle yeniden hayat buldu.

20 yıl boyunca atıl kalan projeyi Akçakoca Belediyesi’nden 2012 yılında satın alan E7 Grup, 69 milyon dolar yatırım yaparak Sky Tower Hotel adıyla açtı. Otelin resmi açılışı Osmanlı hanedanlarının katılımıyla gerçekleştirildi. Karadeniz’in en büyük turizm yatırımı özelliği taşıyan Sky Tower Hotel’in resmi açılışına, Düzce Valisi Ali İhsan Su, Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Düzce milletvekilleri ve Osmanlı Hanedanı’nın üyelerinden Harun Osmanoğlu, Orhan Osmanoğlu, Abdülhamit Kayıhan Osmanoğlu, Yavuz Selim Osmanoğlu katıldı.

E7 Grup CEO’su Ersin Aydeniz açılışta yaptığı konuşmasında şunları soyledi:“Ankaralı bir işadamı turizm teşviklerinin olduğu bir dönemde, bölgeye kumarhane hotel olarak bir yatırım gerçekleştirmek istemiş. Ancak, kumarhanenin yasaklanmasıyla inşaat yıllarca atıl olarak kalmış, insanların geçmeye dahi korktuğu terk edilmiş boş bir inşaata yeniden hayat verdik.”

Otele yaptıkları 69 milyon dolarlık yatırımın Karadeniz’in en büyük turizm yatırımı niteliği taşıdığını ifade eden Aydeniz, “Aynızamanda Akçakoca ve çevresine marka değeri katacak bir turizm yatırımı yaptık. Bir zamanlar kumarhane olarak düşünülen bu alana, biz “Helal Hotel” sistemini gerçekleştirdik. Sky Tower Hotel 1.5 yıllık dönemde bölge otelleri arasında en yüksek doluluk seviyelerini yakaladı” dedi.

2 bin 500 $'a 6 yıl tatil

Ersin Aydeniz, “Sky Tower Hotel’de, “Devr-i Tatil” sistemini uygulayacaklarını belirterek, “Türkiye’de ilk defa bizim tarafımızdan gerçekleştirilen sistemde, bir çift 2 bin 500 dolar ödeyerek, 6 yıl boyunca hiç aidat ödemeden yılda 7 gece herşey dahil konaklama yapabilecek” diye konuştu.

"Muhafazakarların Miami’si"


"184 odanın yer aldığı 5 yıldızlı otel, yapılacak yeni projelerle Arap ve muhafazakar turislerin Miami’si olacak" diyen Aydeniz, ayrıca yaptıkları yatırımla bölgeden 220 kişiye iş imkanı sağlayarak bir hareketlilik kazandırdıklarını kaydetti. Otelde gelecek sezonda, 2.5 milyon dolarlık bir yatırımla özel işlemlerden geçirilen deniz suyu ile “Termal Sistem” hayata geçirilecek. (Dünya Gazetesi Leyla İlhan)


Bu Haber 08.12.2014 - 11:58:23 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.