Kriz İstanbul'daki lüks otelleri de vurdu, fiyatlar yarı yarıya düştü

Kriz İstanbul'daki lüks otelleri de vurdu, fiyatlar yarı yarıya düştü
Rusya ile yaşanan uçak krizi ve son 1 yılda artan terör saldırıları bu yıl turizm sektöründe daha önce yaşanmamış bir krize yol açtı. Sektördeki 500 bin kişi işsiz kalma tehlikesiyle karşı karşıyayken, krizin etkileri, kapasitelerinin çok altında rezervasyonla sezonu geçirmekte olan otellerin fiyatlarında da gözlemleniyor. İstanbul'un en lüks otellerinde fiyatların geçen yıla oranla yarı yarıya düştüğü görülüyor.


Hükümet destek ve teşvik paketleriyle krizi aşmanın yollarını ararken, başta tatil bölgeleri Akdeniz ve Ege olmak üzere metropollerdeki otellerde doluluk oranları geçen yıla kıyasla yarı yarıya düşmüş durumda. T24'ten Ali Aslangül'ün haberine göre, İstanbul’un lüks otellerinden The Marmara Taksim'de iki kişilik oda fiyatı 350 liraya kadar düştü. Yine The Marmara Pera'da da bu fiyat sadece 248 lira. İstanbul’un en lüks otellerinden Swissotel’de konaklamak isteyenler de kahvaltı dahil 660 liraya iki kişilik oda tutabiliyor.
 
2016 EN BÜYÜK KAYBIN YAŞANDIĞI YIL OLDU

Turizm sezonu verilerine göre, Türkiye, 2016 yılında en kötü haziran ayını yaşadı. Antalya'ya 1-16 Haziran tarihleri arasında gelen turist sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 58,7 düştü. Aynı dönemde Rus turist sayısı yüzde 98,5, Alman turist sayısı yüzde 44,9 azaldı.
 
Bu Haber 23.06.2016 - 10:14:33 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.