'Kongre turizmini geliştirmek için her türlü iş birliğine hazırız'

'Kongre turizmini geliştirmek için her türlü iş birliğine hazırız'
Bu yıl 6'ncısı düzenlenen ACE of M.I.C.E.'ın açılışında konuşan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, kongre turizmi konusunda TÜRSAB'ın her türlü proje, çalışma ve iş birliğine hazır olduğunu söyledi.

Etkinlik, toplantı ve kongre endüstrisi fuarı 6. ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines, İstanbul Kongre Merkezi’nde başladı. Fuarın açılış töreninde KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, İstanbul Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya, Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Vekili Onur Gözet, İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Bahadır Yaşık, Rixos Hotelleri Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, Türk Hava Yolları Yurtiçi Satış Başkanı Emre MEenevşe ve Turizm Medya Grubu Başkanı Volkan Ataman konuşma gerçekleştirdi.

Fuarın açılışında bir konuşma yapan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya kongre turizminin, Türkiye turizmi açısıdan son derece önemli olduğunu ifade etti. Herkesin amacının Türkiye'nin turizmde yakaladığı ivmeyi sürdürerek ülkeyi dünya turizminde çok daha üst sıralara taşımak olduğunu kaydeden Bağlıkaya, konuşmasında şu noktaların altını çizdi:

''MICE TURİSTİ 3 KAT FAZLA HARCIYOR''

2019 yılında hedeflere ulaşacağımıza, hatta bu hedefleri pozitif yönde revize edeceğimize inanıyoruz. Turist sayısını artırmanın yolunun sezon uzatmak ve destinasyon artırmaktan geçtiğini nasıl biliyorsak, turizm gelirimizi bulunduğu seviyelerden yukarılara çıkarmanın yolunun, turistin otel dışı harcamalarının yükseltilmesi ve niş segmentlerdeki turist sayısının artırılmasından geçtiğini biliyoruz. M.I.C.E, golf, kruvaziyer, sağlık, spor, yat, gastronomi bu segmentlerin başında geliyor. M.I.C.E sektörü, turizm gelirlerinin artırılmasında kilit role sahip. Yapılan araştırmalar mevsim sınırlaması olmayan bu segmentte seyahat gerçekleştirenlerin, kitle turizmine göre 3 kat daha fazla harcama yaptıklarını ortaya koyuyor.

''SES GETİRECEK ULUSLARARSI ORGANİZAYONLARI ÜLKEMİZE KAZANDIRMALIYIZ''

Tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri, otelleri, kongre merkezleri ve profesyonel sektör temsilcileri ile her tülü etkinliğe ev sahipliği yapacak çok önemli bir potansiyele ve altyapıya sahibiz. M.I.C.E sektörünün istediğimiz ivmeyi yakalayabilmesi için uluslararası ses getirecek organizasyonları yeniden ülkemize kazandırmamız gerekiyor. Bu amaç ile biz, TÜRSAB olarak her türlü proje, çalışma ve iş birliğine hazırız ve elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bu yıl, kasım ayında İstanbul’da gerçekleştirilecek olan Best Event World Festivali’ne ev sahipliği yapacağız. Kongre turizmini canlandırmak adına atılan önemli bir adım olan bu etkinlik, yaratıcı etkinlikler ve uygulama Derneği (YEPUD) ve TÜRSAB’ın gayretleriyle ülkemize kazandırıldı. TÜRSAB olarak, bu yıl 6. düzenlenen, sektörün temsil edildiği ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines Fuarı’nı da çok önemsiyor ve destekliyoruz.Bu Haber 20.02.2019 - 19:41:51 tarihinde eklendi.

Yorum Yaz

Kayıtlı yorum bulunamadı...
En Çok Okunanlar
Bunları Okudunuz Mu?
Yazarlar
Tüm Yazarlar
GÜNCEL HABERLER
SEKTÖREL HABERLER

Turizm gündemine ilişkin haberlerin her gün mail adresinize gelmesi için abone olun.